Центр Спільних Дій допомагає громадам залучати громадян до розробки нових рішень

28 Грудня 2022
Центр Спільних Дій допомагає громадам залучати громадян до розробки нових рішень
Головна > Спільнодіємо з територіальними громадами > Центр Спільних Дій допомагає громадам залучати громадян до розробки нових рішень

У межах співпраці з територіальними громадами аналітики Центру спільних дій допомагають місцевій владі пройти повний цикл публічної політики. Він включає зокрема етап роботи з даними. Один зі способів їх отримати – провести опитування мешканців громади та заінтересованих груп. 

Влада має розуміти потреби громадян та враховувати їх під час ухвалення рішень. Інструмент опитувань дозволяє місцевому самоврядуванню виявити ту інформацію, яку не покажуть кількісні показники: чому мешканці громади не користуються тими чи іншими послугами або наскільки вони готові до змін.  

За час роботи ми вже провели опитування в таких громадах: 

  • У Любешівській громаді на Волині ми запитали мешканців про те, як часто та які заклади культури вони відвідують і чому. Це допомогло дізнатися, що ті заходи, які проводять у громаді, не забезпечують потреби жителів. 
  • У Бучацькій громаді на Тернопільщині опитування допомогло виявити, що мешканці готові платити за ті культурні послуги, які будуть для них цікавими. 
  • У Великодимерській громаді на Київщині завдяки опитуванню мешканців ми дізналися, що переважна більшість із них готова сортувати сміття, а отже місцева влада може запроваджувати в громаді сучасні підходи до поводження з відходами.  
  • У Рожищенській громаді на Волині, в якій ми так само співпрацюємо у сфері побутових відходів, ми виявили, що мешканці мають запит на централізований вивіз сміття та готові сортувати деякі види відходів.  

Наразі ми допомогли запустити опитування місцевій владі ще двох громад на Львівщині, із якими ми почали співпрацювати влітку 2022 року. 

З Миколаївською громадою ми працюємо у сфері охорони здоров’я, аби мешканці громади могли отримати якісні медичні послуги. Зараз у громаді тривають опитування мешканців та медичних працівників первинної та вторинної ланок. Ми збираємо інформацію, щоб зрозуміти сильні й слабкі сторони медичної системи громади, наявність корупційної складової (подарунки та гроші за безкоштовні послуги), зручність розташування медзакладів, особливості лікування у стаціонарі та багато іншого.  

Із Сокальською громадою ми співпрацюємо у сфері освіти і допомагаємо міськраді забезпечити якісні освітні послуги. Там ми проводимо опитування місцевих депутатів, вчителів, батьків та учнів закладів загальної середньої освіти. Думки цих груп допоможуть нам краще зрозуміти причини проблем та можливості їх розв’язання. 

Детальніше про те, як ми працюємо з громадами та як виглядає повний цикл публічної політики, можна прочитати за посиланням