Здійснення оборонних закупівель на період воєнного стану

12 Травня 2023
Здійснення оборонних закупівель на період воєнного стану
Головна > Моніторинг рішень > Здійснення оборонних закупівель на період воєнного стану

Постанова КМУ №465 від 09.05.2023 

Хто ініціював: Кабінет Міністрів України  

Яка стадія: Постанова набрала чинності 9 травня 2023 року  

На кого вплине: на Збройні сили України, інші військові формування та правоохоронні органи 

Що змінює:  

  • інформація про закупівлю зброї, техніки та іншої продукції військового призначення залишається закритою. А під час закупівлі інших товарів, робіт і послуг (в т.ч. харчування) державний замовник готує та оприлюднює оголошення про закупівлю; 
  • В оголошення про закупівлю включається така інформація: назва предмета закупівлі; технічні, якісні та інші характеристики предмета; орієнтовні кількість та місце поставки або обсяг та місце виконання робіт чи надання послуг; умови поставки; умови оплати тощо.  
  • Державний замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Додатки до звітів про договори про закупівлю послуг із забезпечення комплектами продуктів харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з організації харчування військових частин оприлюднюються у форматі Excel.  
  • Державні замовники протягом 90 днів з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану прикріплюють до зазначених звітів про договори, укладені без використання електронної системи закупівель, файли з відповідними договорами, всіма додатками та змінами до них. 

Що так: підвищує прозорість в закупівлях товарів, робіт і послуг для потреб сил оборони, що сприятиме мінімізації корупційних ризиків та формуванню довіри суспільства до Міністерства оборони.