Використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії

23 Травня 2023
Використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії
Головна > Моніторинг рішень > Використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії

Постанова КМУ №493 від 16 травня 2023 року

Хто ініціював: Кабінет Міністрів України.  

Стадія:  набрала чинності 16 травня 2023 року. 

На кого вплине: на осіб, чиє майно знищене або зруйноване внаслідок російської агресії; на Міністерство розвитку громад, території та інфраструктури. 

Що змінює:  

  • Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури отримає із фонду ліквідації наслідків збройної агресії майже 4,5 мільярди гривень на нову бюджетну програму – надання компенсації для відновлення пошкодженого внаслідок російської агресії житла з використанням електронної публічної послуги єВідновлення;  
  • виділені кошти можна буде використати на придбання будівельної продукції для поточного чи капітального ремонту, який отримувач компенсації робитиме самостійно, або для замовлення ремонтних послуг та робіт.  

Що так: дозволяє розпочати процес компенсації за пошкоджене житло.  

Що не так: першопочатково кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії мали спрямовувати на відновлення критичної інфраструктури, лікарень та шкіл. Через обмеженість ресурсів кошти Фонду спрямовують на компенсації для відновлення житла.  

Що ще: 10 травня стартувала програма єВідновлення, в рамках якої можна отримати компенсацію за пошкоджене житло внаслідок збройної агресії.