Полтавське підприємство працює і експортує в умовах війни

18 Травня 2022
Полтавське підприємство працює і експортує в умовах війни
Головна > Спільнодіємо з територіальними громадами > Полтавське підприємство працює і експортує в умовах війни

Не зважаючи на війну, блокування портів і проблеми із пальним  бізнес в Полтаві продовжує працювати. Компанії роблять багато для полтавців і для країни: забезпечують робочі місця, експортують продукцію, залучаючи валютну виручку в Україну та платять податки.  

Повномасштабна агресія росії, яка почалася 24 лютого, суттєво ускладнила роботу підприємств, які експортують свою продукцію, адже російські війська не лише руйнують школи та лікарні, але і розривають логістичні ланцюжки. Полтавський бізнес змушений шукати нові шляхи, щоб доставити свою продукцію в різні куточки світу. «Експорт в усі країни відбувається через Польщу. Спочатку вантажівками в Польщу, а потім літаками чи морем у інші країни», – повідомив власник ПРАТ «Полтавський алмазний інструмент» Ігор Лебедик у інтерв’ю Центру спільних дій. 

Про це детальніше у відео: 

За його словами, не зважаючи на усі послаблення з пропуском вантажів, на кордоні України з Польщею часто утворюються черги. Крім фізичних перешкод для роботи, виробництва і експорту, є обмеження, які держава ввела щоб стримати відтік валюти з України під час війни. На жаль, у частині випадків обмеження створили перешкоди для експортерів. Наприклад, тепер оплата за продані закордон чи куплені там товари повинні відбуватись протягом 90 днів. Через це українські експортери часто не встигають доставити товар, а їхні партнери закордоном – розрахуватися.  

«Якщо говорити про експорт, то він завжди передбачає якийсь термін на логістику. І якщо ми відправляємо товар на експорт, то втрачаємо частину часу, яка потрібна на  повернення коштів за правилами ведення експортно-імпортних операцій.  Отже, треба збільшити термін розрахунку за експортно-імпортними операціями до такого, як був до війни – 360 днів», – пояснює підприємець. 

Схожі проблеми із завезенням сировини із-закордону: 

«Наприклад, заборонена оплата за деякі види металу, які необхідні для виготовлення корпусів алмазних кругів. А в Україні через це ціни виросли у два-два з половиною рази. Ці круги якраз необхідні для роботи бензорізів при розбиранні завалів постраждалих міст нашої країни», – коментує Ігор Лебедик. 

Наразі, ріжучі вироби цього полтавського підприємства експортуються у близько  40 країн і їх використовують, зокрема, у автомобіле- і літакобудуванні, виробництві керамічних виробів. Роботу підприємства, а з ними – притік в Україну валюти і податки для держави і громади забезпечують близько 300 працівників. Успішна робота підприємств – одна із запорук перемоги України над окупантами. Відповідно, держава повинна уважніше ставитись до умов для їхньої роботи. І приймати рішення з огляду на те, щоб від них якнайменше страждали підприємства громадяни і держава.