
У смт. Новопскові Луганської області планують запустити фінансування первинної ланки медичних закладів та розробити графік підписання декларацій з сімейними лікарями. Про це повідомили учасники публічної консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала ГО “Центр UA” 4 серпня 2018 року. Також у місті ініціюють розгляд питання про субвенції на матеріальне забезпечення фельдшерсько-акушерських пунктів та розпочнуть інформаційну кампанію для популяризації національної кампанії “Обери свого лікаря”.
З 1 липня 2018 року через Національну службу здоров’я України держава забезпечує фінансування медичних послуг сімейних лікарів, дільничних терапевтів і педіатрів за умови укладення медичної декларації та наявності у пацієнта направлення на лікування від медичного фахівця.
В зв’язку з тим, що рівень укладених декларацій з лікарями первинної ланки медичних закладів Новопсковського району станом на 1 серпня 2018 року становить лише 16% від необхідного — виникла нагальна потреба у консолідації зусиль влади та громадськості. Для збільшення кількості укладення декларацій з лікарями первинної ланки медичних закладів Новопсковського району необхідна широка інформаційна кампанія серед населення району. Така кампанія повинна розпочатися в найкоротші строки і забезпечити фінансування первинної ланки медичних закладів Новопсковського району відповідно до системи “гроші ходять за пацієнтом” вже з січня 2019 року.
Як зазначила голова Новопсковської районної державної адміністрації Людмила Латишева важливо розробити графік підписання декларацій з лікарями первинної ланки медзакладів для працівників комунальних закладів та державних установ району, який стане стартом районної кампанії “Обери свого лікаря — уклади декларацію!”. Також вона зазначила, що необхідно підвищити рівень забезпечення канцелярією, папером та оргтехнікою тих медичних працівників, які укладають декларації. Для цього Новопсковська районна державна адміністрація звернулася до сільських та селищних рад району та знайшла підтримку у вирішенні цієї проблеми з боку місцевих органів місцевого самоврядування.
Володимир Калюжний, головний лікар Новопсковського ПСМД, повідомив, що станом на перше півріччя 2018 року в Новопсковському районі було укладено лише 400 декларацій. Станом на 1 серпня 2018 року, таких декларацій укладено вже 5300. Але прогнозовані показники становлять 33886 укладених декларацій до закінчення поточного року, і тому без підтримки громадськості вирішити цю проблему медикам буде вкрай важко.
Депутат Новопсковської районної ради Тетяна Соловйова запропонувала розробити єдиний механізм дій влади та громади для проведення широкої інформаційної районної кампанії, а також залучити до виконання запланованих в рамках цієї кампанії заходів депутатів районної ради та представників громадських організацій району.
Світлана Хомутянська, член громадської організації “Моя Новопсковщина”, зазначила, що для успішного впровадження медичної реформи на первинній ланці в сусідньому Марківському районі Луганської області місцева влада виділила фінансування в розрахунку по 30 гривень на кожного жителя району, а новопсковська влада забезпечила аналогічне фінансування лише по 10 гривень на кожного жителя району. Тому доцільно було б в рамках інформаційної районної кампанії ініціювати перед сільськими та селищними радами району розгляд питання про виділення субвенції на матеріальне забезпечення фельдшерсько-акушерських пунктів, які надають медичні послуги жителям їхніх громад.
Лікар-педіатр Білолуцької лікарні Юлія Бакало запропонувала присутнім підключити до проведення районної інформаційної кампанії лікарів вторинної ланки, які надають медичні послуги пацієнтам безпосередньо у районній лікарні і мають можливості ознайомити з важливими аспектами реформування первинної ланки медицини велику кількість осіб, які звертаються до районних лікарів.
Юрист Новопсковського ПСМД Віктор Черевашенко запропонував для збільшення кількості укладених декларацій з лікарями первинної ланки збільшити чисельність уповноважених осіб реєструвати декларації в єдиній системі з 26 до 40 медичних працівників, шляхом оформлення необхідних дозволів для фельдшерів, які працюють у ФАПах Новопсковського району. Таким чином, до інформаційної кампанії автоматично буде залучено медичних працівників первинної ланки, які безпосередньо проживають у віддалених селах району.
Дмитро Вєретєннік, член громадської організації “Центр підтримки громади”, запропонував висвітлити всі етапи інформаційної кампанії у засобах масової інформації: місцевих газетах, соціальних мережах та місцях масового скупчення людей.
Головний редактор газети “Новопсковщина” Надія Кривошей наголосила на важливості розміщення інформаційних повідомлень про умови укладення декларацій з лікарями первинної ланки саме в автобусах, які здійснюють транспортні перевезення пасажирів на маршрутах по Новопсковському району.
Президент громадської організації “Центр підтримки громади” Катерина Соловйова зазначила, що запорукою успішної районної інформаційної кампанії “Обери свого лікаря — уклади декларацію!” є взаємодія та синергія зусиль влади, медичних працівників та громадськості.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати