У Житомирі проведуть опитування щодо визначення напрямів профільної освіти – результат публічної консультації

02 Грудня 2019
У Житомирі проведуть опитування щодо визначення напрямів профільної освіти – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в обласних центрах > У Житомирі проведуть опитування щодо визначення напрямів профільної освіти – результат публічної консультації

Громадськість ініціює опитування серед учнів, батьків та представників освітньої галузі Житомира щодо визначення напрямів профільних шкіл. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 29 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники освітянського середовища, громадських організацій обговорили, як вирішити проблему відсутності політики розвитку профільних шкіл у Житомирській МОТГ.

Публічна консультація розпочалася із неконструктивних заяв про марність витраченого часу, оскільки ще немає чіткого плану реалізації реформи. На що Дмитро Ткачук, голова ГО “Молодіжний інтеграційний центр”, зауважив, що доцільність проведення цієї публічної консультації за відсутності усіх нормативних актів залишається, адже відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996, громадськість має право брати участь у формуванні та реалізації державної політики:

“Державна політика може розроблятися громадою із залученням максимальної кількості зацікавлених сторін. Більше того, реформування школи робиться не для держави, а для її основних стейкхолдерів: учнів та вчителів! Тому варто проводити на цю тему не одну консультацію.”.

Не менш цікавим виявилось питання про залучення заінтересованих сторін до процесу вироблення візії профільної школи у Житомирській міській об’єднаній територіальній громаді. Керівниця ГО “Молодіжна фундація європейських ініціатив” Ірина Яцик виступила з ініціативою провести соціологічне опитування у школі. 

“Для того, аби врахувати інтереси учнів, їхніх батьків, вчителів та представників адміністрації школи, потрібно розробити різні опитувальники. Окрім того, оскільки профільна школа має на меті підвищення якості освіти, пропоную долучити до розробки опитувальників й Управління Державної служби якості освіти у Житомирській області”.

За словами cпеціалістки управління освіти Галини Лободи, потрібно орієнтуватися на концепцію Нової української школи, де визначені пріоритети реформування загальної середньої освіти.

“Вимоги до профільної школи мають бути відображені у Державному стандарті початкової освіти. Але чи варто очікувати на їхнє оприлюднення? Ні, вже зараз потрібно готуватися до реформування шкіл у напрямку їх профілізації”, – зазначила вона. 

За підсумками заходу учасники домовилися до кінця року надати свої пропозиції щодо проведення соціологічного опитування Управлінню Державної служби якості освіти у Житомирській області. А на початку 2020 року обговорити результати проведеного соціологічного дослідження. Таке рішення прийняли внаслідок тривалої дискусії та з’ясування реальної ситуації: наразі немає єдиного бачення про розвиток профільної освіти у громадськості, влади та освітян. ЧЕрез це вирішили розпочати формування політики з вивчення думки усіх зацікавлених сторін.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Житомирі проведуть опитування щодо визначення напрямів профільної освіти – результат публічної консультації