
Департамент комунікацій та інформаційної політики Сумської міської ради сформує програму розвитку громадянського суспільства з урахуванням думки представників громадських організацій. Про це заявили учасники публічної консультації, організовану громадською організацією “Центр UA” 13 вересня 2018 року. Активісти візьмуть участь в експертному опитуванні та неформальних зустрічах, аби спільно із чиновниками доопрацювати проект програми розвитку громадянського суспільства.
Близько року проект Програми розвитку громадянського суспільства не знаходить потрібної кількості голосів депутатського корпусу. Одна з причин — текст програми розроблявся без залучення представників громадського сектору і не враховує ефективних механізмів співпраці. Сама ж слабкість кооперації між міською владою і громадянським суспільством шкодить інтересам мешканців, інтереси яких представляють громадські організації.
Директор департаменту комунікацій та інформаційної політики Антоніна Кохан наголосила на важливості визначення стратегії та нормативного регулювання щодо співпраці чиновників та активістів.
“Громада хоче брати участь в управлінських процесах. І для того, щоб запровадити партнерські відносини між органами влади та громадянським суспільством, потрібна така програма, яка б визначала пріоритети та напрямки співпраці”, — зауважила чиновниця.
https://centreua.org/wp-content/uploads/2018/09/IMG_2367-300×200.jpg 300w, https://centreua.org/wp-content/uploads/2018/09/IMG_2367-768×512.jpg 768w, https://centreua.org/wp-content/uploads/2018/09/IMG_2367-200×133.jpg 200w” sizes=”(max-width: 790px) 100vw, 790px”>
Про досвід співпраці влади і громадськості на обласному рівні розказав начальник Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської ОДА Сергій Над’ярний.
“Звісно, громадянське суспільство може розвиватись і без співпраці з владою, але для визначення пріоритетів і напрямів співпраці має бути розроблена Програма. Обласна програма на 2017-2020 роки була прийнята ще у 2016 році на сесії обласної ради. Створювалась вона робочою групою, до складу якої увійшла половина представників ІГС та половина представників влади. Шляхом консенсусу був розроблений відповідний проект, який згодом підтримав депутатський корпус”, — зазначив посадовець.
Свої критичні зауваження до проекту програми висловили представники депутатського корпусу. Андрій Крамченков, голова фракції “За Україну!”, яка двічі не підтримувала це рішення вважає, що якісна програма може бути розроблена винятково спільно з громадськими організаціями.
“Програма розвитку громадянського суспільства не може бути розроблена чиновниками, її має писати коаліція ІГС, бо саме їм з нею працювати. Громадська рада, яка брала участь в розробці проекту Програми не викликає довіри. Тому документ мають розробити ті громадські організації, які бажають долучитись до створення проекту і в майбутньому будуть працювати за прописаними нормами. Також хотілось би побачити у програми механізм соціального замовлення, який вже практикується обласною державною адміністрацією, але в місті він досі не впроваджений”, — наголосив депутат.
Розробку проекту програми без участі громадських організацій вважають помилковим кроком і самі представники інститутів громадянського суспільства.
“Потрібно зібрати всіх за одним столом, і громадські організації, і владу, і спільно розробити проект Програми. А далі потім презентувати документ депутатам. Бо ті заходи, які зазначені зараз в проекті часто не раціональні. Ось, наприклад, виділення 30 000 грн. на сайт для ГО. Такий сайт вже створений, але, на жаль, він не працює на тому рівні, на якому б нам хотілося. Однак створювати новий сайт не потрібно, треба взяти за платформу вже існуючий і розвивати. Тренінги — це класно, але варто їх проводити не для сформованих громадських діячів, а для молодих людей”, — висловила пропозиції координатор Сумської експертної групи Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Алла Федорина.
“Будь-яка програма розробляється на підставі певної статистики чи аргументації, тож має бути доказова база. Давайте спочатку проведемо дослідження доцільності цієї програми, визначимо напрямки діяльності, а вже потім визначимо тематику тренінгів, конкурсів та інших заходів”, — запропонувала Оксана Мальченко, голова громадської організації “Простір рівних можливостей”.
https://centreua.org/wp-content/uploads/2018/09/IMG_2373-1-300×200.jpg 300w, https://centreua.org/wp-content/uploads/2018/09/IMG_2373-1-768×512.jpg 768w, https://centreua.org/wp-content/uploads/2018/09/IMG_2373-1-200×133.jpg 200w” sizes=”(max-width: 790px) 100vw, 790px”>
Результати зустрічі підсумувала регіональний координатор ГО “Центр UA” Наталія Орлова:
За словами регіональної координаторки ГО “Центр UA” Наталії Орлової, програма, розроблена за участі громадськості, знайде підтримку в депутатському корпусі, а тому варто визначити ключові кроки щодо участі громадськості в напрацюванні програми:
“Під час обговорення учасники погодилися, що перш, ніж розробляти програму, потрібно визначити пріоритетні напрямки кооперації та заходи шляхом проведення фахового соціологічного опитування, а також зібрати за одним столом представників влади та діючих громадських організацій, які готові долучитись та надати пропозиції для розробки проекту програми”. Також активістка запропонувала закріпити інструмент публічних консультацій як форму співпраці влади та різних груп інтересів у тексті програми.
Найближчим часом департамент комунікацій та інформаційної політики проведе опитування експертів, представників ГО за результатами якого будуть визначені пріоритетні напрямки підтримки ІГС, враховані пропозиції та побажання дієвих громадських організацій.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати