
На травень 2020 року Сумська міська рада планує формування окремого управління, яке займатиметься виключно питаннями безпеки у місті. Також учасники консультації планують проводити спільні акції із представниками Патрульної поліції для посилення безпеки на дорогах міста. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 17 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
Під час заходу представники Сумської міської ради, патрульної поліції Сумської області, комунальних підприємств міста, громадських організацій та активні мешканці обговорили шляхи підвищення безпеки пішоходів на дорогах.
В першу чергу заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Максим Галицький зазначив про те, що уже встигли зробити у напрямку безпеки у місті і чому багато необхідних дій у цьому напрямку не виконується.
“При міській раді вже не один рік працює координаційна рада з питань безпеки дорожнього руху, проте вона не є ефективною через ряд причин. Однією із яких є те, що для всіх залучених підрозділів питання безпеки дорожнього руху не є основним і пріоритетним, відповідно робоча група з питань безпеки запропонувала створити окреме Управління із питань безпеки”.
Про поточну ситуації з безпеки на дорогах міста Суми прокоментували представники патрульної поліції Сумської області Ігор Біловол та Оксана Красовська. Вони зазначили, що патрульна поліція не отримує коштів на закупівлю світловідбивних елементів або сигнальних жилетів, які вони могли б розповсюджувати на акціях про безпеку пішоходів на дорогах.
“За останні два роки подали більше 20 петицій, які стосувались пішохідної інфраструктури, у тому числі пішохідних переходів. Кількість ДТП за участю пішоходів, а саме наїздів на пішоходів, збільшилась порівнюючи із попередніми двома роками. Патрульна поліція проводить ряд превентивних заходів, як з пішоходами, так і з водіями, проте, на жаль, нам не виділяють кошти на розповсюдження рятівних для пішоходів світловідбиваючих елементів”, – зазначила Оксана Красовська.
Також Оксана Красовська зазначила, що встановлення дорожніх огороджень бар’єрного типу значно посилять безпеку на дорогах, адже пішоходи за наявності таких огороджень рідко перебігають через дорогу у невідведених для цього місцях.
Присутній на консультації представник ГО “Центр регіональних досліджень”, людина із вадами зору Костянтин Москаленко надав свої пропозиції щодо покращення дорожньої інфраструктури у напрямку інклюзії:
“Наша організація та я особисто неодноразово подавали пропозиції до бюджетного комітету Сумської міської ради щодо встановлення додаткових світлофорів, налаштування зовнішньої озвучки громадського транспорту, встановлення тактильної каркасної плитки та зниження бордюрів. Проте протягом двох років всі пропозиції були проігноровані”.
Після цього зауваження представник ГО “Бюро правничих комунікацій” Ярослав Янушев запропонував змінити підхід до комунікації із маломобільними групами населення, як учасниками дорожнього руху, адже до цих груп відносяться не тільки люди із інвалідністю, а й люди із дитячими колясками, люди похилого віку, тимчасово маломобільні та почасти діти.
“Коли ми запитували, чи вносили власні пропозиції до стратегії розвитку міста представники громадських організацій, що займаються інклюзією, отримали відповідь “ні”. На сьогодні складається враження, що питання безпеки на дорогах маломобільних груп населення мало хвилюють міську владу, а вони у свою чергу піддаються найбільшій небезпеці”, – зауважив він.
За словами Сергія Наумова, спеціаліста відділу благоустрою Департаменту інфраструктури Сумської міської ради, Департаменту інфраструктури не вистачає матеріального забезпечення на реалізацію необхідних для безпеки пішоходів об’єктів.
“На сьогодні не вистачає коштів для закупівлі нових обмежувальних знаків. Наш департамент запропонував міській раді виділяти кошти на встановлення світлодіодних знаків на пішохідних переходах. Також у найближчій перспективі з’явиться комплексна схема міста, відповідно до якої ми зможемо поетапно формувати безпечну інфраструктуру,” – зазначив Сергій Наумов.
На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” у Сумській області Ірина Стасюк наголосила, що подальший розвиток безпечної інфраструктури у місті Суми залежить від налагодженої співпраці всіх зацікавлених сторін.
За підсумками заходу, заступник міського голови Максим Галицький зазначив, що всі озвучені на консультації пропозиції розглянуть на засіданні координаційної ради із питань безпеки,а також врахують під час планування діяльності Управління муніципальної безпеки у місті Суми.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати