У Черкасах розблять новий візуальний код міста — результати публічної консультації

26 Червня 2018
У Черкасах розблять новий візуальний код міста — результати публічної консультації
Головна > Публічні консультації в обласних центрах > У Черкасах розблять новий візуальний код міста — результати публічної консультації

У Черкасах працюватимуть над розроблкою єдиного візуального стилю для  міста. Про це заявили учасники публічної консультації з заінтересованими сторонами, що відбулась 25 червня за підтримки ГО “Центр UA”. Над розробкою бренду міста працюватиме ініціативна групу з громадських активістів, представників відділу реклами та дизайну міського середовища Черкаської міської ради та рекламних агентств з вересня 2018 року.

Місто засіяно хаотично розташованою, масовою та неякісною рекламою. Ключові причини проблеми  рекламодавці самовільно встановлюють рекламу, чиновники видають дозволи в порушення встановлених законом правил і порушення норм встановлення рекламних площин не карається.

Начальник відділу реклами та дизайну міського середовища Черкаської міської ради Андрій Поліщук зазначив, що інтенсивне розміщення реклами в місті припало на 2005-2007 роки. Тоді влада за рахунок реклами наповнювала бюджет міста, а одним із найпотужніших спонсорів рекламного ринку була політика.

“Зрозуміло, що влада завжди намагається заробити на рекламі, однак має при цьому не забувати і про зовнішній вигляд міста. Наприклад, у Франції створений цілий комітет, який стежить за тим, щоб реклама естетично вписувалося у панораму їхніх міст. Загалом Черкаси мають близько 3 мільйонів грн на рік від розміщення зовнішньої реклами. Ці доходи зростуть, якщо врегулювати ринок”,  зазначає чиновник.

Сергій Шамара, представник ГО “Громадянська позиція” відзначив, що зовнішня реклама спотворює історичне середовище міста.

“Зволікання з вирішенням проблеми безсистемного розміщення зовнішньої реклами призводить до пошкоджень та руйнації фасадів будівель, спотворює історичне середовище міста та знижує туристичну привабливість Черкас”, — зауважує активіст.

Як наголосив начальник відділу реклами та дизайну міського середовища Черкаської міської ради Андрій Поліщук, декілька років тому було прийнято рішення про повне очищення центральної частини бульвару Шевченка від зовнішньої реклами, хоча власник цих білбордів досі не вважає виконати зобов’язання.

 ”Допоки в нас недостатньо жорстка розмова із порушниками, доти не будуть працювати норми законів. Сьогодні в першу чергу вартує працювати із рекламою на фасадах, виносною рекламою і рекламою на електроопорах. Саме вони найбільше захаращують місто”,  підсумував чиновник.

На жаль, захід не відвідали представники управління інспектування Черкаської міської ради, в чиї компетенції входить робота з незаконною рекламою в місті. Активісти звернули увагу, що частина виділених грошей на демонтаж незаконної реклами ще в 2016 році досі не використана. Серед здобутків  тільки демонтовані квіткові кіоски біля драмтеатру.

Учасники обговорення запропонували вдосконалити роботу муніципальної інспекції в частині демонтажу незаконно встановлених рекламних носіїв, а також  розробити для Черкас єдиний візуальний стиль. З вересня над цим працюватиме ініціативна група, що складатиметься з громадських активістів, представників відділу реклами та дизайну міського середовища Черкаської міської ради та рекламних агентств.