
31 липня 2018 року відбулось спільне відкрите засідання постійних депутатських комісій з питань міського господарства та з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю Рівненської міської ради щодо проекту рішення “Про впровадження якісного підходу до озеленення Рівного у 2018 році”. Захід відбувся у форматі публічної консультації з заінтересованими сторонами. Відтак учасники погодились зробити пріоритетною розробку Програми розвитку та збереження зелених зон міста на 2019-2029 роки та включити до документу розділ про облік усіх зелених насаджень, зосередившись на обліку тих ділянок із зеленими насадженнями, що призначені для реконструкції та ремонтів. Всі ці пропозиції розглядатимуться під час наступного засідання бюджетної комісії, що відбувається 9 серпня 2018 року.
Зелені зони Рівного занепадають: на вулицях міста зменшується кількість дерев. Проведений волонтерами “Саду історій” облік дерев у центрі Рівного показав, що більшість із позначених дерев потребує якісного догляду, а третина – видалення та заміни. Ключові причини проблеми – облік зелених насаджень не ведеться т відсутня програма розвитку та збереження зелених зон міста. Саме це стало причиною проведення 18 травня першої публічної консультації щодо необхідності зміни підходу до озеленення в місті. Зокрема, було обговорено резонансну електронну петицію, що сприяла включенню проекту рішення про впровадження якісного підходу до озеленення в Рівному на сесії міськради. У червні депутати відправили проект на доопрацювання та розгляд в депутатських комісіях.
Начальниця відділу урбаністики Львівського КП “Інститут просторового розвитку” Олександра Сладкова рекомендувала перейти до розробки програми, звернувши увагу на заміну зелених насаджень під час обладнання тротуарів та інвентаризацію зелених насаджень до початку ремонтних робіт.“З існуючих в Рівному 400 га зелених насаджень стільки інвентаризації не потрібно. Наприклад, в Німеччині теж не знають, скільки точно дерев знаходиться у парках: вони володіють інформацією про площу, і цього достатньо для ефективного менеджменту а парках. Також я би вилучила зони обмеженого користування, тобто лікарні, садочки, школи, підприємства, двори багатоквартирних та приватних будинків. І залишила б найскладніше – це вуличні дерева, які скоріше за все в компетенцію зеленбудів не входять. Часто буває, що догляд за ними не ведеться, а зеленбуд включається на етапі, коли є рішення про обрізку чи видалення. Можна почати з однієї вулиці, наприклад, Соборної”, – зазначила фахівчиня.
Олег Карпяк, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю, зазначив свою позицію щодо забезпечення обліку всіх зелених насаджень в місті Рівне у відповідності до вимог чинного законодавства та з урахуванням сучасних методів та технологій: “Є певні бюджетні механізми, за якими живе вся країна. І те, що у цьому проекті рішення передбачено проведення обліку у вересні 2018 року, воно мало би бути ще у травні передбачено у відповідній програмі. Мені здається, що облік можна провести й у вересні наступного року, але для цього потрібна затверджена програма”, – зауважує чиновник.
Депутат Микола Бляшин запропонував оприлюднювати інформацію щодо планів видалення дерев в місті, аби в подальшому уникнути незадоволення жителів від діяльності комунальних служб та бюджетної комісії: “Управлінню житлово-комунального господарства підготувати проект доручення, спрямованого на оприлюднення інформації про видалення зелених насаджень, як вони це бачать, строків та відповідальних на ЖКГ і виконком”. Також попросив управління ЖКГ надати документи та всю інформацію бюджетній комісії щодо відновної вартості видалених дерев на Басівкутському пляжі на наступне засідання комісії 9 серпня 2018 року. Ці пропозиції були підтримані членами комісій.
У результаті обговорення учасники ухвалили такі рішення:
- Надати пріоритет Програмі розвитку та збереження зелених зон міста на 2019-2029 роки, яку управління житлово-комунального господарства має розробити із залученням фахівців, громадськості та всіх заінтересованих сторін та подати на розгляд Рівненської міської ради до 30 жовтня 2018 року.
- Включити в Програму розділ про облік усіх зелених насаджень. Визначити першочерговими облік вуличних зелених насаджень, особливо на ділянках, призначених для реконструкції та ремонтів в місті.
- Підготувати на наступну бюджетну комісію проект порядку оприлюднення та інформування мешканців про плани видалення зелених насаджень 9 серпня 2018 року.
- Надати документи та всю інформацію бюджетній комісії щодо відновної вартості видалених дерев на басівкутському пляжі на наступне засідання 9 серпня 2018 року.
- Щодо пункту проекту рішення про мораторій на обрізку та видалення дерев у місті Рівне остаточне формулювання до 9 серпня 2018 року формує та подає управління ЖКГ. Фінальне рішення буде ухвалено під час наступної бюджетної комісії.
Деталі в документі за посиланням:
https://goo.gl/PwVnNJ.
Захід, відкритий для всіх заінтересованих сторін, був ініційований головами депутатських комісій та організований за підтримки громадської організації “Центр UA”, громадської ініціативи “Сад історій в Рівному”, об’єднання громадських організацій “Рада реформ Рівного” та 350.org.-Україна.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати