В Рівному прийнято Програму розвитку та збереження зелених зон міста на 2019-2023 роки — результати публічних консультацій

21 Грудня 2018
В Рівному прийнято Програму розвитку та збереження зелених зон міста на 2019-2023 роки — результати публічних консультацій
Головна > Публічні консультації в обласних центрах > В Рівному прийнято Програму розвитку та збереження зелених зон міста на 2019-2023 роки — результати публічних консультацій

20 грудня 2018 року депутати Рівненської міської ради підтримали проект рішення “Про затвердження Програми розвитку та збереження зелених зон міста на 2019-2023 роки”. Програму було розроблено управлінням ЖКГ у співпраці із депутатами Рівненської міськради та профільними експертами, а також неодноразово проговорено у форматі публічних консультацій, які організовувала ГО “Центр UA”.

Впродовж років у Рівному була відсутня рамкова нормативно-правова база, яка б визначала напрямок розвитку озеленення міста. Ухваливши програму, депутати підтримали впровадження системи догляду за зеленими насадженнями та розподілу коштів міського бюджету на першочергові потреби щодо зеленого господарства міста.

Ініціаторка розробки програми, координаторка громадської ініціативи з озеленення міста “Сад історій в Рівному” та представниця об’єднання громадських організацій ”Рада реформ Рівного” Оксана Майборода наголосила на важливості ухвалення документа та імплементації змін:

“Прийнято дуже важливе та правильне рішення для зміни підходу до озеленення міста. Цього року ми виконали ще ряд досліджень, які показують стан зеленого господарства зараз, та готуємо презентувати цікаву аналітику найближчим часом. Ця інформація допоможе всім учасникам процесу краще визначити першочергові заходи програми, які потребують фінансування та впровадження. Плануємо це публічно обговорити на початку року в січні і сподіваємось, що у питанні реалізації програми буде продовжена така сама злагоджена співпраця як при її розробці”.

Раніше Програма була узгоджена на депутатських комісіях, в тому числі. відповідальних комісіях з питань міського господарства та з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю. Тож представники місцевої влади відзначили громадськість за ініціативу та конструктивний діалог, а також наголосили на тому, що якісний документ вдалось напрацювати  завдяки спільній співпраці влади та громади:

“Я вдячний представникам громадських організацій, експертам та небайдужим людям, які долучилися до процесу. Мені приємно, що бюджетна комісія міської ради виступала одним з тих майданчиків, де відбувались дискусії по змісту рішення. Відбулась спільна робота, були надіслані пропозиції, і тепер на сесії одноголосна практична підтримка колег свідчить про те, що правильний процес комунікації між усіма зацікавленими учасниками дав дуже гарний результат. Наступний крок – виділення коштів на цю програму і забезпечення її виконання. Це, по суті, одна з перших програм, яка прийнята за активної участі жителів міста”,  прокоментував Рівненської міської ради Микола Бляшин.

“Під час розробки програми зацікавлені учасники показали професійний рівень та відповідальне ставлення до роботи над документом. Протягом двох місяців було проведено ряд зустрічей за участі громадськості та експертів і напрацьовано якісну Програму. Наше управління вітає таку практику співпраці та відкрите до ініціатив мешканців для спільного вирішення питань, що стосуються життя нашого міста”, — Начальник управління ЖКГ Ярослав Сахнюк.

Вже на початку 2019 року стартує впровадження заходів Програми, які допоможуть розвивати міське озеленення. Це сприятиме адаптації міста до зміни клімату та забезпечуватиме комфорт та здорове середовище для життя мешканців:

“Реалізація програм розвитку та збереження зелених насаджень Рівного позитивно вплине на покращення зовнішньої привабливості вулиць та місць загального громадського користування. Зрештою, поліпшить екологічний стан та умови життєдіяльності мешканців,  зазначив Назарій Поліщук, депутат Рівненської міської ради.

Робота над змінами тривала з травня 2018, проект рішення був винесений за результатами розгляду петиції “Змінити підхід до озеленення Рівного”, що набрала необхідну кількість голосів. Петиція була оформлена у вигляді проекту рішення, що дозволила їй відразу потрапити на розгляд Рівненської міської ради.

Проект рішення пройшов обговорення та узгодження на депутатських комісіях та на відкритому спільному засіданні комісій з питань міського господарства та з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю в форматі публічної консультації. До розробки Положення долучались як представники уповноважених структур, так і громадські організації. Фінальну версію рішення та час на розробку програми було обговорено й узгоджено під час другої публічної консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала ГО “Центр UA”.  Попереду в січні 2019 заплановане продовження обговорення заходів та фінансування  програми.