Програма охорони культурної спадщини 2019: як посилити пам’яткоохоронну діяльність?

03 Серпня 2018
Програма охорони культурної спадщини 2019: як посилити пам’яткоохоронну діяльність?
Головна > Публічні консультації в обласних центрах > Програма охорони культурної спадщини 2019: як посилити пам’яткоохоронну діяльність?

8 серпня о 16.00 в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького (вул. Потьомкінська, 143-А) відбудеться публічна консультація з заінтересованими сторонами щодо напрацювання змін до міської програми охорони культурної спадщини в Миколаєві. Цього року завершується дворічна програма з пам’яткоохоронної діяльності в місті, що була недофінансована та не містила фокусу на підвищенні свідомості містян у поводженні з об’єктами культурної спадщини. Тому представники громадської організації “Центр UA” спільно з управлінцями, архітекторами, краєзнавцями та активістами розроблять низку пропозицій для нової програми, врахувавши вимоги та побажання представників бізнес-спільноти, мешканців історичних будинків, краєзнавців міста.

В ході публічної консультації відбудеться складання колективного звернення громадськості Миколаєва до депутатів та мера міста з метою привернути їхню увагу до проблеми охорони культурної спадщини та сприяти фінансуванню реставрації пам’яток архітектури.

Питання публічної консультації:

  • Яка ситуація в галузі охорони культурної спадщини в місті наразі?
  • Які результати дворічної Програми з охорони культурної спадщини 2016-2018?
  • У чому полягає досвід інших міст у складанні програм з охорони культурної спадщини?  
  • Що потрібно внести в нову програму з охорони культурної спадщини 2019?
  • Як привернути увагу депутатського корпусу, чиновників і мера до проблем охорони культурної спадщини?

Учасники обговорення:

  • Модератор – Олена Позняк, координатор ГО “Центр UA” у Миколаївській області;
  • Юрій Любаров, начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради;
  • Ірина Бондаренко, начальник відділу охорони культурної спадщини;
  • Представник відділу закладів культури та охорони культурної спадщини Управління  культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА;
  • Євгеній Васюков, архітектор, співзасновник проекту “Архітектура Миколаєва”.

ГО “Центр UA” запроваджує практику вирішення місцевих проблем шляхом пошуку оптимальних рішень спільно з громадою. Проведення публічних консультацій з залученням представників різних заінтересованих сторін дозволить місцевій владі  розробляти та ухвалювати більш якісні рішення, які будуть зрозумілими і тому підтриманими громадою.

За додатковою інформацією звертайтесь до Олени Позняк – (063) 785-73-16.

Публічна консультація відбувається в рамках проекту “Програма сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст діяльності в рамках проекту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.