
Бюджетним процесом керуватиме робоча група, до складу якої увійдуть головні розпорядники бюджетних коштів та керівництво міської ради. Робоча група визначатиме хронологічний порядок прийняття бюджету, а також прийматиме чи відхилятиме пропозиції громадян до документу.
19 липня 2018 року вдруге у Хмельницькому пройшла друга публічна консультація з заінтересованими сторонами щодо визначення бюджетного регламенту міської ради, організована ГО «Центр UA». Сьогодні в Хмельницькому відсутній бюджетний регламент — документ, в якому визначено порядок і строки складання, розгляду та затвердження бюджету, а також організація його виконання. Зокрема, більшість громадян та об’єднань громадян не знають, як і коли можуть долучитися до формування бюджету міста. Ключовим питанням під час консультації стало погодження часових строків різних етапів бюджетного процесу та обговорення перспектив внесення пропозицій до документу від мешканців міста.
Проект документу розроблений фахівцями ГО «Хмельницька ініціатива». Наразі текст положення регулює бюджетний процес міста в частині створення робочої групи з питань формування міського бюджету, термінів етапів бюджетного процесу та відповідальних за виконання складових бюджетного процесу.
Під час попередньої консультації піднімалось питання залучення мешканців міста до формування бюджету, адже досі громадськості Хмельницького лише презентують вже готовий проект бюджету. В ході обговорення учасники консультації домовились про введення норми, що передбачає можливість проведення громадських слухань головними розпорядниками коштів на етапі прийняття пропозицій до міського бюджету.
«Ми приймаємо бюджетний регламент для того, щоб для всім членам громадянського суспільства і мешканцям, і службовцям були встановлені межі, коли вони повинні виконати певні дії бюджетного законодавства. До прикладу, подати бюджетні запити та свої обґрунтування до них, яким чином відбувається формування бюджету, порядок проведення громадських обговорень, а також ухвалення бюджету міста», — зазначив заступник Хмельницького міського голови Володимир Гончарук.
Присутні головні розпорядники коштів зауважили, що у запропонованому проекті варто відтермінувати дати створення робочої групи. Також необхідно посунути терміни збору й узагальнення пропозицій від мешканців міста, представників депутатського корпусу, а також проведення громадських слухань. Останні не є обов’язковими і проводитимуться за потреби розпорядників коштів чи активних громадян.
«Прописати обов’язкові громадські слухання теж не правильно. Адже не завжди у них є потреба. Але громадськість завжди може ініціювати цей процес з тим чи іншим розпорядником бюджетних коштів», — зауважила юрист ГО «Хмельницька ініціатива» Мирослава Гарієвська.
Отож, відповідно до узгодженого на консультації документу до 15 вересня міська рада зобов’язана створити робочу групу з питань формування проекту бюджету. До 1 листопада 2018 року учасникам бюджетного процесу необхідно буде зробити такі кроки:
- провести аналіз депутатських запитів, звернень та відповідей на них;
- провести громадські слухання та обговорення програми соціально-економічного розвитку, а також пропозицій до проекту міського бюджету;
- провести зустрічі громад з депутатами міської ради та посадовими особами виконавчих органів ради;
- підготувати заявки, пропозиції та рекомендацій до проекту міського бюджету.
«Надалі документ розглядатиметься юридичним відділом міської ради, виконавчим комітетом і буде затверджуватись депутатським корпусом на сесії. Сподіваємось, бюджет Хмельницького на 2020 рік вже прийматиметься відповідно до бюджетного регламенту», — прокоментував Олег Черненко, координатор ГО «Центр UA» в Хмельницькій області.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати