Громадськість в Сумах вплинула на формування Програми сприяння розвитку громадянського суспільства

06 Грудня 2018
Громадськість в Сумах вплинула на формування Програми сприяння розвитку громадянського суспільства
Головна > Публічні консультації в обласних центрах > Громадськість в Сумах вплинула на формування Програми сприяння розвитку громадянського суспільства

28 листопада 2018 року депутати Сумської міської ради затвердити міську Програму сприяння розвитку громадянського суспільства у місті Суми на 2019–2021 роки. Відтак збільшуються можливості активної громадськості міста впливати на прийняття рішень на місцевому рівні. Відтак затвердження програми сприятиме налагодженню співпраці між органами місцевого самоврядування та громадськістю.

Впродовж року проект програми декілька разів виносився на голосування, втім депутатський корпус не підтримував його ухвалення. За словами депутатів, вони вирішили не голосувати за документ, бо текст програми розроблявся без залучення представників громадського сектору і без врахування ефективних механізмів співпраці.

За ініціативою регіонального координатора ГО «Центр UA» у Сумській області Наталії Орлової 13 вересня було проведенопублічну консультацію, в ході якої представники Департаменту комунікацій та інформаційної політики Сумської міської ради презентували програму для обговорення представниками громадськості. Під час публічної консультації всі заінтересовані сторони мали змогу вказати на недоліки сформованої програми та запропонували оптимальні варіанти рішень.

Після проведеної публічної консультації представники Департаменту комунікацій та інформаційної політики провели робочу зустріч, до якої долучились представники громадських організацій міста. У ході зустрічі було внесено ряд змін до програми, завдяки яким депутатський корпус врешті-решт підтримав проект на голосуванні.

Ключові тези міської Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Суми на 2019-2021 роки:

Метою програми є створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства, налагодження ефективної взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами місцевого самоврядування на засадах партнерства, забезпечення додаткових можливостей для реалізації та захисту прав і свобод людини і громадянина, задоволення суспільних інтересів із залученням громадської ініціативи та самоорганізації; збереження громадянського порозуміння на території міста Суми.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми: 1 481,8 тис. грн у т.ч. по роках:

2019 – 472,7 тис.грн

2020 – 496,4 тис.грн

2021 – 512,7 тис.грн

Програмою передбачені такі заходи:

  • консультації із громадськістю (громадські обговорення, слухання, засідання, «круглі столів», засідання громадської ради) з актуальних питань соціально-економічного та гуманітарного розвитку;
  • тематичні тренінги, семінари, вебінари, інформаційні компанії, конференції з підвищення рівня громадянської освіти населення;
  • розробка плану консультацій з громадськістю виконавчих органів Сумської міської ради;
  • міський конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства щодо розвитку громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з міського бюджету;
  • форум інститутів громадянського суспільства;
  • розробка Плану інтеркультурного розвитку міста Суми;
  • конкурс успішних практик реалізації громадських ініціатив у вирішенні питань місцевого значення;
  • соціологічне дослідження з питань розвитку громадянського суспільства у місті Суми;
  • семінари для фахівців органів місцевого самоврядування та представників інститутів громадянського суспільства з питань проведення громадської експертизи, організації доступу до публічної інформації, антикорупційної експертизи, з питань участі у конкурсах проектів тощо. Проведення навчальних тренінгів для інститутів громадянського суспільства за проблематикою їх інституційного, професійного розвитку.

Наступним важливим завданням координатора є сформувати зв’язки та забезпечити ефективну взаємодію між представниками різних громадських організацій і органів влади міста для вирішення важливих проблем міста.