Дискусія щодо зведення паркінгу біля університету залишається відкритою — результати публічної консультації

26 Липня 2018
Дискусія щодо зведення паркінгу біля університету залишається відкритою — результати публічної консультації
Головна > Публічні консультації в обласних центрах > Дискусія щодо зведення паркінгу біля університету залишається відкритою — результати публічної консультації

Викладачі та студенти вже вкотре висловились проти будівництва паркінгу на площі перед університетом імені Івана Франка. Представники міської ради зазначили, що паркінг потрібен для міста, проте у разі негативних результатів дослідження готові відмовитись від будівництва.  

Представники міської ради спільно з експертами, вченою радою, викладачами та студентами університету імені Івана Франка обговорили перспективи зведення паркінгу на площі перед університетом. За підсумками публічної консультації, що відбулась 24 липня 2018 року за ініціативою ГО “Центр UA”, заінтересованим сторонам не вдалось дійти згоди щодо будівництва. Гостра дискусія триває ще з 2015 року,  проте досі у публічному просторі не має фахової експертизи, яка б могла дати відповідь на питання екологічної, гірологічної та, зрештою, правової доцільності будівництва. Представники Львівської міської ради зазначили, що зараз розпочались дослідження й лише за їх підсумками буде прийнято остаточне рішення у цій справі.

Головний архітектор міста Юліан Чаплінський наголосив, що проект малого транспортного кільця зможе суттєво покращити ситуацію з пересуванням у центрі міста, а паркінг біля університету, зокрема, допоможе зняти проблему паркування на прилеглих вулицях, почистити кільце Гнатюка, Крушельницької, Словацького, Листопадового Чину,  Огієнка, що дозволило б розширити хідники і велодоріжки.

Разом з тим Юліан Чаплінський зауважив, «нам не потрібно буде паркінгів в центрі, за умови, якщо працівники установ пересядуть на велосипеди, бо такими є європейські тенденції».

Позиція університетської спільноти протилежна. Володимир Качмар, голова профкому університету, зачитав резолюцію Конференції трудового колективу університету, де чітко зафіксована позиція проти зведення паркінгу з огляду на екологічні та юридичні застереження. “Зведення паркінгу, насправді, призведе до суттєвого погіршення існуючого стану для парку, будівлі університету, прилеглих до нього територій і жодним чином не вирішить ні транспортної проблеми, ні проблеми паркування. Академічна спільнота університету, його студенти і працівники категорично проти реалізації пропонованого проекту плану реконструкції території”,  йдеться в резолюції.

“Крім того, парк імені Івана Франка – це пам’ятка садово-паркового мистецтва,  а відтак будь-яке будівництво заборонене Законом України”,  наголосила Звенислава Мамчур, проректор з науково-педагогічної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка.

Відтак дискусія залишається відкритою, а всі заінтересовані сторони повернуться до обговорення доцільності будівництва підземного паркінгу після завершення досліджень міською владою.