Бюджетний регламент Хмельницького потребує термінового доопрацювання — результати публічної консультації

24 Червня 2018
Бюджетний регламент Хмельницького потребує термінового доопрацювання — результати публічної консультації
Головна > Публічні консультації в обласних центрах > Бюджетний регламент Хмельницького потребує термінового доопрацювання — результати публічної консультації

Бюджетний регламент потрібно доопрацьовувати: ключові правки повинні стосуватись термінів виконання затверджених норм, оскільки бюджетний процес міста у більшості показників прив’язується до показників, що визначаються у бюджетні України. Про це повідомили учасники пулічної консультації, яку організувала ГО “Центр UA” 22 червня 2018 року.  Додатково потрібно подумати над форматом проведенням громадських слухань, оскільки вони мають містити конструктивні пропозиції до обговорення.  

Бюджетний кодекс України містить всю необхідну інформацію про розробку та прийняття бюджетів різних рівнів. Але бюджетний процес міста Хмельницького стосується лише незначної частини цього документу. Необхідність прийняття бюджетного регламенту зумовлена складністю бюджетного процесу.

Проект бюджетного регламенту міста Хмельницького розроблений ГО “Хмельницька ініціатива” та запропонований учасникам публічної консультації для обговорення та напрацювання пропозицій.

“Пропонований документ не містить ніяких нових норм. Ми виокремили норми, що стосуються саме місцевого бюджету, та впорядкували їх у хронологічному порядку”,  зазначив юристка ГО “Хмельницька ініціатива” Мирослава Гарієвська.

Присутні громадські активісти звернули увагу на необхідність обов’язкової реакції міської влади на подані пропозиції до проекту бюджету.

“Обов’язково необхідно прописати норму про те, що міська влада повинна розміщувати інформацію про прийняті та відхилені пропозиції з відповідною аргументацією”,  зауважив активіст ГО “Республіканський клуб” Олексій Голеншин.

Розпорядники коштів звернули увагу на те, що процес внесення пропозицій має бути чітко регламентованим. Неорганізованість подачі та відсутність попереднього “фільтрування” відповідних звернень може призвести до затягування бюджетного процесу. Частина пропозицій може взагалі не стосуватись повноважень міської влади.

“Шкода, що на консультацію не змогли прийти ні керівники, ні працівники управління фінансів. Адже саме вони відіграють ключову роль в бюджетному процесі. Головним результатом цієї публічної консультації стало виокремлення ключових моментів бюджетного регламенту які потребують подальшого доопрацювання. Тому необхідно провести ще одну публічну консультацію з цього приводу”,  прокоментував ситуацію Олег Черненко, координатор ГО “Центр UA” у Хмельницькій області.

Учасники публічної консультації взяли на більш детальніше ознайомлення пропонований проект бюджетного регламенту та домовились узгодити остаточний варіант документу під час наступної публічної консультації, що відбудеться у середині липня.