Рада Краснопільської громади прийняла Програму розвитку ОСББ. Що це означає?

13 Травня 2019
Рада Краснопільської громади прийняла Програму розвитку ОСББ. Що це означає?
Головна > Публічні консультації в громадах > Рада Краснопільської громади прийняла Програму розвитку ОСББ. Що це означає?

17 квітня 2019 року депутати Краснопільської об’єднаної громади затвердили Програму сприяння створенню та підтримки діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на території Краснопільської селищної ради на 2019-2020 роки.

За ініціативою представниці ГО “Центр UA” у Сумській області Марини Носаченко, представників Краснопільської ради та регіональної координаторки ПРООН у Сумській області Тамари Харченко було проведено публічну консультацію у ході якої розглядались питання необхідності реорганізації управління багатоквартирними будинками на території громади. 

У результаті роботи Рада Краснопільської громади затвердила Програму сприяння ОСББ. За допомогою цього документу мешканці Краснопільської ОТГ будуть створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Фактично програма є фундаментом для забезпечення умов створення, а згодом і сталого, ефективного розвитку ОСББ. Так мешканці долучаться і до створення системи надання житлово-комунальних послуг,  і до участі у проведенні поточних та капітальних ремонтів будинків. Також в перспективі через ОСББ у громаді зможуть залучати кошти з держбюджету, інвестиції та кредитів від міжнародних організацій для утримання своїх будинків. Загалом Програму розраховують на 2019-2020 роки.

За словами Марини Носаченко, ця програма – важливий крок у побудові стосунків між мешканцями та владою, а також свідчить про реальну підтримку створення об’єднань, а не байдужість з боку влади до утримання багатоквартирних будинків в незадовільному стані. Крім цього, на сайті громади з’явились інструкції для громадян про створення об’єднання. 

Також мешканці отримують консультації безпосередньо від працівників відділу житлово-комунального господарства та координатора ПРООН Тамари Харченко. На території громади вже з’явились дві ініціативні групи.