У Золочівській ОТГ планують організувати зустрічі неформального спілкування між представниками влади та молоддю — результати публічної консультації

04 Квітня 2019
У Золочівській ОТГ планують організувати зустрічі неформального спілкування між представниками влади та молоддю — результати публічної консультації
Головна > Публічна політика > У Золочівській ОТГ планують організувати зустрічі неформального спілкування між представниками влади та молоддю — результати публічної консультації

неформальних зустрічей у формі гри. Таку пропозицію обговорили на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 29 березня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, відділу освіти, молоді та спорту, працівники, вчителі та учні ліцеїв Золочівської ОТГ обговорили можливості вирішити проблему низької активності та рівня громадянської свідомості молоді. Найбільше уваги було приділено питанням організації спільних заходів, тренінгів та змістовного наповнення молодіжного хаба для підвищення активності серед молоді.

Найбільшою перешкодою для виявлення активності серед шкільної молоді є навантаження навчального процесу та підготовка до вступних іспитів, оскільки молодь переймається за своє майбутнє. Про це зазначив учень КЗ “Золочівський ліцей №1” Ярослав Гудиря.

Powered by Froala Editor

У Золочівській ОТГ планують організувати зустрічі неформального спілкування між представниками влади та молоддю — результати публічної консультації

Головний спеціаліст відділу освіти, молоді і спорту Зоя Олійник погоджується із зазначеними проблемами та наголошує, що студентська молодь має незначне відношення до життя ОТГ, оскільки навчається та працює у місті обласного значення. Також вона наголосила на тому, що у молоді, яка працює, є й інші проблеми, а тому інструменти взаємодії повинні бути особливими.

“Молодь, яка працює, ми намагалися зацікавити, знайти шляхи поліпшення комунікації з ними та залучити до життя молоді, але це все не закінчилося успіхом. Більшість з них мають проблеми із працевлаштуванням”.

Також, на думку представників влади, відсутність позитивного досвіду впливає на ситуацію, а кейси висвітлення та популяризація успішного досвіду з працевлаштування місцевих або регіональних ініціатив у ЗМІ допомогли у вирішенні ситуації.

Під час публічної консультації представник молоді, учень КЗ “Золочівський ліцей №3” Владислав Клєщевніков висловив проблему профорієнтації та відразу запропонував  відвідувати більше людей, у яких більший практичний досвід.

“Ми хочемо, аби хтось приїхав і поділився досвідом закінчення вишу та відповідно своїми можливостями щодо  працевлаштування. Нам б було цікаво поспілкуватися не з педагогом, а з реальною людиною, яка має певний досвід у відповідній сфері”, – пропонує учень.

Основні зусилля під час консультації учасники спрямували на пошук проблем та ідей для заходів та тренінгів за участі молоді. Начальник відділу ЖКГ та управління комунальною власністю Золочівської селищної ради та голова ГО “Золочівщина – територія розвитку” Тетяна Забейворота озвучила, що мала ідею щодо написання проекту на тему лідерства. Молодь активно підтримувала ідею проекту та наголошувала на необхідності його існування.

“Проект складається з декількох етапів. Перший – це психологічні тренінги на тему лідерства. Після чого учасників групуватимуть за інтересами, де зможуть ознайомитися з тонкощами роботи у відповідних відділах та особливостями діяльності всієї селищної ради. Заключним етапом є ініціювання ідей для проектів та визначення переможців шляхом відбору комісією або голосуванням”.

Powered by Froala Editor

У Золочівській ОТГ планують організувати зустрічі неформального спілкування між представниками влади та молоддю — результати публічної консультації

Крім цього, за словами методиста по роботі з дитячими організаціями Золочівський будинок дитячої та юнацької творчості Наталія Краснокут, слід вирішити інші важливі інфраструктурні та комунікаційні виклики молоді ОТГ.

“Варто подумати над вирішенням проблеми транспорту для молоді з віддалених населених пунктів. Також далеко не всі мають доступ до Інтернету”.

Зокрема, молодь можна зацікавити й іншими способами, наприклад  квестами на різну тематику через формування команд, змішуючи представників різних шкіл та ліцеїв. Не менш важливим є питання змістовного наповнення майбутнього молодіжного хабу. Учасники консультації вирішили проводити тематичні тижні, збиратися для планування заходів різних напрямків. Також запропонували впровадити gamecrossing з можливим фінансуванням закупівлі ігор, таких як світ громади, молодіжна рада. Ідея системного обміну ігор дозволить частково вирішити проблему мобільності молоді з сільських населених пунктів.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Христина Гиренко наголосила про готовність допомогти та продовжити роботу з громадою після консультації.

“За результатами публічної консультації, маю надію, що молодь почне ініціювати ідеї проектів для вирішення проблем громади, оскільки розвиток громади напряму залежить від того, наскільки молода людина може реалізувати себе в ОТГ”, –наголосила громадська активістка.

За підсумками заходу учасники домовились розпочати налагодити тісну комунікацію з молоддю шляхом організації неформальних заходів за участі представників влади, відділу освіти, молоді та спорту, вчителів та працівників шкіл та ліцеїв.  

Powered by Froala Editor