У Жовтанецькій ОТГ планують реорганізацію мережі бібліотек — результат публічної консультації

04 Квітня 2019
У Жовтанецькій ОТГ планують реорганізацію мережі бібліотек — результат публічної консультації
Головна > Публічна політика > У Жовтанецькій ОТГ планують реорганізацію мережі бібліотек — результат публічної консультації

У Жовтанецькій громаді розпочали розробку нової програми розвитку  мережі наявних бібліотек, що допоможе підвищити інтерес жителів у роботі книгозбірень. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 23 березня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі  представники місцевої влади, працівники бібліотек Жовтанецької громади та молодь обговорили можливі шляхи реорганізації мережі бібліотек. Найбільше акцентували увагу на потребі залучення коштів для покращення матеріально-технічного стану, а також пошуку ідей щодо нових послуг, які можуть надавати бібліотеки мешканцям громади.

За словами завідувачки сектору культури, молоді та спорту Надії Шостак, рада готова виділити ресурси на вирішення проблем технічного характеру, однак першочерговим є перегляд самого концепту роботи закладів.

“На базі бібліотек потрібно сьогодні створювати простори  молодіжні, освітні, культурні, інформаційні. Щоб людина зверталася туди не лише за книжкою чи газетою, а могла посидіти в інтернеті, поспілкуватися з односельцями, взяти участь у тематичному клубі за інтересами, тобто, щоб був вибір та інтерес завітати до закладу”,  зазначив вона.

Як зазначила  представниця с. Жовтанці Марія Павлусь, працівники бібліотек з свого боку доволі скептично оцінюють можливість переформатування та перегляду призначення бібліотек до моменту повного вирішення проблем їх технічного стану:

“До необладнаних холодних приміщень складно привабити жителів навіть найцікавішими подіями”,  переконані бібліотекарі.

Powered by Froala Editor

У Жовтанецькій ОТГ планують реорганізацію мережі бібліотек — результат публічної консультації

В результаті консультації домовились комплексно підійти до проблеми та працювати над технічним та змістовним наповненням водночас.

Зокрема, з ініціативи молоді, що була присутня на зустрічі, обговорили можливість запровадження нових послуг бібліотек для зацікавлення жителів громади. Учні старших класів наголосили на актуальності  створення кіноклубів, проведення різноманітних майстер-класів у приміщеннях бібліотек. Саме розширення спектру діяльності дозволить залучити широку аудиторію та створить попит на використання приміщень.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Соломія Саврук доповнила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, вдасться напрацювати комплексну програму розвитку мережі бібліотек у Жовтанецькій громаді з урахуванням потреб та особливостей кожного населеного пункту та різної цільової аудиторії”, – наголосила Соломія.

За підсумками заходу учасники домовились розпочати роботу над розробкою програми розвитку бібліотеки та продовжити її обговорення під час наступної зустрічі у квітні у бібліотеці с. Жовтанці.

Powered by Froala Editor