
Представники бібліотек і влада Старобогородчанської ОТГ планують об’єднати свої зусилля, досвід та знання заради переформатування роботи бібліотек та збільшення кількості їхніх відвідувачів. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 11 квітня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники влади, завідувачі народних домів та бібліотек, мешканці обговорили можливу зміну підходів до існування традиційних бібліотек та подальшої їхньої адаптації для різних вікових категорій.
За словами голови заступника голови Старобогородчанської ОТГ Юрія Іванишина, рада готова допомогти в пошуку коштів, спілкуванні з церквою, бізнесом та іншими структурами для залучення додаткових коштів, зокрема поповненню книжкового фонду. Також Юрій Іванишин запевнив, що зарплатню, комунальні послуги та інтернет рада оплачуватиме вчасно та навіть планує збільшити точки доступу до мережі, а також висвітлюватиме необхідну інформацію про роботу бібліотек на сайті громади.
“Нам потрібно змінювати формат роботи бібліотек, залучати експертів та молодих людей для того, щоб збільшити відвідуваність та привернути увагу до книги. Ми намагаємося робити цікаві події, як-от читальні лавочки біля бібліотек, які відновлюють інтерес молоді до книги”, – зазначила директор будинку культури села Старі Богородчани Галина Озар.
Під час обговорення бібліотекарі також розповіли, що у селах вже діють різноманітні програми з обміну книг, до яких планують залучити й активну молодь:
”У селі Скобичівка книги з бібліотек приносять людям старшого віку, а ще можна було, щоб ті книги носили школярі і могли трішки почитати разом й у такий спосіб налагоджували контакт між різновіковими категоріями населення”, – говорить Світлана Романюк, завідуюча бібліотекою в с. Скобичівка.
Також зазначили, що бібліотеки мало співпрацюють із школами та церквою. Крім цього, на думку учасників дискусії варто налагодити співпрацю із різними видавництвами та книгарнями області та України, що дасть змогу збільшити книжковий фонд бібліотек.
“Ваша ОТГ має чудове розташування та нормальне транспортне сполучення з Івано-Франківськом. В цьому місті є дійсно багато поетів, письменників, психологів, священиків та інших фахівців, які можуть проводити цікаві лекції у ваших бібліотеках, майстер-класи, творчі чи поетичні вечори, презентації книг, дискусійні клуби. А це у свою чергу відбуватиметься на базі бібліотек і можливо призведе до збільшення кількості відвідувачів”, – дав пропозицію Андрій Фендик, представник ГО “Центр UA” в Івано-Франківській області.
За результатами консультації, працівники бібліотек планують більш тіснішу співпрацю із школами, нададуть молоді доступ до бібліотек для створення на їхній базі молодіжних центрів для пізнавальних зустрічей із письменниками, священиками.
Powered by Froala Editor
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати