У Миронівській ОТГ затвердять Статут громади та розширять повноваження сільських старост — результат публічної консультації

02 Квітня 2019
У Миронівській ОТГ затвердять Статут громади та розширять повноваження сільських старост — результат публічної консультації
Головна > Публічна політика > У Миронівській ОТГ затвердять Статут громади та розширять повноваження сільських старост — результат публічної консультації

Щоб запровадити механізми спільного прийняття рішень з питань розвитку громади, посилити її фінансову спроможність та громадський контроль, міська рада на найближчій сесії затвердить Статут Миронівської громади. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 29 березня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, громадських організацій, ЗМІ, профспілок, мешканці та активісти взяли участь в громадському обговоренні проекту Статуту Миронівської ОТГ. Зокрема, обговорювали питання громадського контролю за діями влади, прозорості та публічності прийняття рішень, соціального захисту вразливих груп населення та розширення прав і повноважень старост громади.

За словами голови Миронівської ОТГ Віталія Савенка, міська рада готова затвердити Статут Миронівської громади на найближчій сесії депутатів у травні-червні поточного року з урахуванням пропозицій мешканців.

“Статут – це своєрідна конституція громади, яка свідчить про єдність та зрілість громади. Це системний документ, у якому відносини між владою та мешканцями чітко визначені, зокрема прописані механізми місцевої демократії й передбачена солідарна відповідальність влади та членів громади щодо рішень для її розвитку та залучення інвестицій. Це – європейська практика”.

Директорка ПП “Редакція газети “Миронівський край“ Валентина Лисенко після ознайомлення з проектом Статуту ОТГ надала йому позитивну оцінку і наголосила на необхідності прозорості та відкритості прийняття рішень владою.

“У цій маленькій конституції прописані всі аспекти діяльності громади, відповідальність, права та обов’язки членів громади. Люди повинні бути поінформовані: що робиться в громаді, які плани та перспективи, щоб врахувати їхню думку”, підкреслила Валентина Лисенко.

Також важливо передбачити у Статуті громади положення про захист свобод та прав на належне соціальне забезпечення сімей учасників бойових дій на Сході України. Про це зазначив керівник ГО “Спілка воїнів учасників Антитерористичної операції“ Ігор Педченко.

“Пропоную у Статуті замінити слова “учасник АТО” на слова “учасник бойових дій”, оскільки зараз триває Операція Об’єднаних сил. Тому варто врахувати, що мешканці громади можуть мати різні посвідчення: ветеранів АТО та учасників бойових дій, тощо, але це не може дискримінувати їх в правах”, наголосив він.

Powered by Froala Editor

У Миронівській ОТГ затвердять Статут громади та розширять повноваження сільських старост — результат публічної консультації

Ці зміни внесуть до зазначеної статті Статуту, яка також передбачає захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни, репресованих, інвалідів, пенсіонерів. За спільної згодою у Миронівській громаді вирішили створити  інститут громадського Уповноваженого Територіальної громади з питань захисту прав зазначених осіб (Муніципальний омбудсмен).

Як зауважила керівниця Миронівської районної організації Товариства Червоного Хреста Лідія Цилюрик, статут Миронівської ОТГ потрібно прийняти, адже він – також важливий інструмент залучення допомоги для незахищених верств населення громади.

“Статут регламентує відповідальність, тобо визначає, до кого можна звернутися за потребою та передбачає контроль за рішеннями. За механізмами Статуту, ми можемо розраховувати на діалог з місцевою владою кращої якості”.

 На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Артем Шевченко наголосив, що робота над затвердженням Статуту Миронівської ОТГ продовжуватиметься і після публічної консультації. Адже як показали результати роботи над проектом Статуту необхідно внести кілька пропозицій, які будуть точно враховані владою під час затвердження цього документу:

“Найближчим часом ГО “Центр UA має намір провести ще кілька публічних консультацій, для пошуку спільного пошуку вирішення проблем Миронівської ОТГ з питною водою, побутовими відходами та доступу мешканців до первинної медичної допомоги”, – наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу, учасники домовилися винести проект Статуту Миронівської громади на розгляд Миронівської міської ради для затвердження з урахуванням запропонованих пропозицій змін до проекту Статуту. А також рекомендували міській раді – внести зміни в чинне Положення про старосту для розширення прав і повноважень сільських старост громади.

Powered by Froala Editor