У Клесівській ОТГ планують сприяти створенню ОСББ в громаді — результат публічної консультації

08 Квітня 2019
У Клесівській ОТГ планують сприяти створенню ОСББ в громаді — результат публічної консультації
Головна > Публічна політика > У Клесівській ОТГ планують сприяти створенню ОСББ в громаді — результат публічної консультації

Рада Клесівської ОТГ ініціює широке інформування та консультації для мешканців, які хочуть створити ОСББ. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 26 березня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, експерти в сфері житлового господарства та небайдужі мешканці багатоквартирних будинків обговорили можливості вирішити проблему з утриманням будинків та прибудинкових територій після змін в законодавстві, найбільш ефективні способи утримання житлового фонду громади, зростання рівня відповідальності кожного мешканця за власне житло в громаді.  

За словами голови Клесівської ОТГ Василя Гриника, селищна рада  дає можливість участі в муніципальній програмі співфінансування з бюджету громади першого ремонту в тих будинках, де вже створено чи діють ОСББ. Ця програма діє вже другий рік та показує успішні приклади співпраці між мешканцями та селищною радою.

“На перших порах ми будемо давати допомогу в співфінансуванні ОСББ для ремонту підвалу чи даху, але це все буде проходити через фінансування з бюджету громади та рахунки держказначейства. Ми будемо джерелом інформації та консультацій  для мешканців на цих всіх етапах”,  зазначив він.

Утім, голова Клесівської ОТГ також зауважив, що не варто надіятися лише на кошти бюджету громади, а тому закликав мешканців долучатися до фінансової підтримки ОСББ та залучити можливі гранти.

Powered by Froala Editor

У Клесівській ОТГ планують сприяти створенню ОСББ в громаді — результат публічної консультації

Також, як зауважив начальник відділу економіки, інвестицій, інфраструктури, житлово-комунального господарства, комунальної власності, містобудування та архітектури Клесівської селищної ради  Леонід Павлюк, комунальне підприємство в громаді готове долучатися до вирішення проблеми, але не має спроможності бути управлінцем житлового фонду там, де не створено ОСББ та вкладати кошти громади в приватну власність мешканців:

“Якщо мешканці багатоквартирних будинків будуть готові брати на себе  відповідальність і створять достатню кількість ОСББ, ми готові створити комунальну управляючу компанію, в якій би працювали місцеві мешканці”.

Окремо згадали про використання частиною мешканців неприватизованиого житла в багатоквартирних будинках. Правозахисник, експерт з питань житлово-комунального господарства  Гліб Олійник підкреслив, що проблема наразі є масштабною, і  мешканці мають в найкоротші строки приватизувати житло, інакше право розпоряджатися державним житловим фондом візьме на себе селищна рада і зможе надати пріоритетне право проживання в ньому згідно з наявною чергою на житло в громаді.

“Третина квартир не приватизована, це десь 30%. В  Рівному, наприклад, в 2016-му це було 5%. Це дуже багато для вашого селища. Після змін в законодавстві жителі  отримали для себе чіткий і недвозначний сигнал. Адже, для того, щоб стати справжніми власниками свого житла, у них залишались лічені місяці.”

Власники неприватизованих квартир почали активно цікавитись, як найшвидше реалізувати своє право на приватизацію державного житлового фонду. Під час заходу органи місцевого самоврядування і громадяни, які хочуть приватизувати квартири, домовилися про співпрацю та вирішення проблем із приватизацією.

Powered by Froala Editor

У Клесівській ОТГ планують сприяти створенню ОСББ в громаді — результат публічної консультації

Також, учасники консультації окреслили усю проблематику, пов’язану з управлінням багатоквартирних будинків, у випадку, якщо співвласники будинків у короткі строки не створять ОСББ. Проблеми експлуатації житлового фонду багатоквартирних будинків полягає в першу чергу в низькій поверховості будинків і їхньому старому стану. Також учасники ознайомились з нормативно-правовою базою, отримали необхідні роз’яснення та спільно з органами місцевого самоврядування знайшли оптимальні способи вирішення своїх проблем.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Ірина Стасюк наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“Сподіваюся, нам вдасться вийти на конкретне зважене рішення, яке дозволить змотивувати мешканців громади створювати ОСББ вже у найближчий час”, – додала вона.

За підсумками заходу учасники домовилися проводити діалогові заходи за участі депутатів, керівництва та спеціалістів селищної ради з мешканцями, на постійній основі. Крім цього, планують запровадити  консультаційні зустрічі для роз’яснення змін в законодавстві, необхідності приватизації та визначення форми управління житловим фондом для кожного з багатоквартирних будинків. Найближча зустріч запланована на 8 квітня о 18.00 в Будинку культури смт. Клесів.

Powered by Froala Editor