Збільшити витрати на місцеві та апеляційні суди (5304)

28 Квітня 2021
Збільшити витрати на місцеві та апеляційні суди (5304)
Головна > Моніторинг рішень > Збільшити витрати на місцеві та апеляційні суди (5304)

У Верховній Раді в першому читанні ухвалили проєкт щодо збільшення видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами (5304)

Яка стадія: нардепи мають час для виправлення вад законопроєкту.

На кого вплине: паралімпійців, дефлімпійців, Державну судову адміністрацію, суддів, працівників судів.

Що змінює: збільшує видатки на місцеві та апеляційні суди на 600 млн за рахунок зменшення видатків на підготовку і участь збірної у Паралімпійських  і Дефлімпійських іграх.

Чому важливо:

  • за інформацією нардепів, на цей рік суди забезпечені лише на 38,4% від потреби. Через це, коштів не вистачає на винагороду для працівників апаратів судів навіть в межах мінімальних виплат, а також інші видатки (конверти, марки тощо)

  • за іншою інформацією, під час формування бюджету уряд забув закласти кошти на декілька судів.

Що так: належне фінансування судів є однією з основних вимог для нормальної роботи судової системи. Без підтримки з боку держави, або суди будуть шукати фінанси деінде, або судова система втратить кваліфікованих працівників, які підуть у приватний сектор.

Що не так:

  • уряд має формувати бюджет з врахуванням видатків на державні інституції, а не в останній момент заднім числом виправляти “помилки”. Це показує непродуману державну політику

  • кошти забираються у паралімпійців та дефлімпійців, що вплине на результати збірної, її мотивацію і належну підготовку

  • дефіцит держбюджету на 2021 рік становить 246 млрд гривень, тобто 22% від доходів. Це означає, що зайвих грошей у держбюджеті немає, а тими, що є – необхідно розумно розпоряджатись.