
Встановили правила мультипредметного тесту.
Законопроєкт 8228-1 від 29.11.2022
Яка стадія: ухвалили остаточно. Тепер ініціативу має підписати президент.
На кого впливає: абітурієнтів, випускників шкіл та бакалаврату, школи, університети, батьків, викладачів.
Що змінює:
- визначає, що у 2023 році навчання прийом на навчання на молодших бакалаврів, бакалаврів та магістрів здійснюватиметься в особливому порядку, який визначатиме Міністерство освіти;
- звільняє здобувачів освіти у 2022/2023 навчальних роках від проходження державної підсумкової атестації.
Що ще: на брифінгу щодо моделі вступної кампанії у 2023 за участі Сергія Шкарлета, міністра освіти, Валерія Бойка, керівника Українського центру оцінювання якості освіти, та Юлії Гришиної, голови парламентського комітету з питань освіти, вказували, що національний мультимедійний тест для абітурієнтів матиме три блоки питань, з яких два обов’язкові (математика та українська мова), а третій дається на вибір вступника (історія України, іноземна мова, біологія, хімія та фізика).
Вступники до магістратури складатимуть Єдиний вступний іспит із двох блоків: тесту із загальної навчальної дисципліни та тесту з іноземної мови.
Що так: правова визначеність. Школярі, студенти, школи ти університети тепер знають, за якими правилами будуть проходити вступні випробування у цьому навчальному році.
Що не так: неоднозначну реакцію у суспільстві викликала відсутність історії України як обов’язкового предмету для Національного мультимедійного тесту. Водночас, в Українському центрі оцінювання якості освіти вказали, що українська мова та математика найкраще визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до університетів. Прогнозується, що саме історія стане найбільш поширеним третім предметом для вибору абітурієнтами.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати