
Презумпція невинуватості платника податків
Законопроєкт 8387 від 27.01.2023
Хто зареєстрував: група позафракційний народних депутатів та парламентарів з фракцій “Слуга народу” та “Довіра”.
На кого впливає: бізнес, платників податків, податкові органи.
Що змінює:
- визначає додаткові права платника податків:
- вважатись невинуватим у вчиненні податкового правопорушення допоки його вина не буде доведена;
- не зазнавати необґрунтованого втручання у свою господарську діяльність з боку контролюючих органів;
- встановлює, що посадові особи контролюючого органу, що проводять фактичну перевірку, можуть перешкоджати господарській діяльності лише у випадках, визначених законом, а також зобов’язані проводити перевірку так щоб виключити будь-яке необґрунтоване перешкоджання господарській діяльності;
- визначає, що необґрунтоване та непропорційне цілям перевірки перешкоджання господарській діяльності є податковим порушенням, за яке можна отримати відшкодування;
- встановлює, що якщо протягом 30 днів податковий орган не знайшов порушень у податкових накладних/розрахунках коригування в електронному вигляді, вони автоматично реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Чому важливо: у грудні 2022 року петиція про визнання права платника податків на презумпцію невинуватості зібрала необхідні 25 тисяч голосів. Це результат тривалої адвокаційної кампанії, яку проводили Валентин Краснопьоров, засновник громадської ініціативи “Останній Капіталіст” та незалежна неприбуткова громадська організація CASE Україна.
Що так: виконання вимог петиції та захист прав платників податків. Водночас ефективність виконання закону залежатиме від податкових органів, а не ухвалення того чи іншого закону.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати