Заборонити евакуйовувати неправильно припарковані автомобілі

13 Березня 2023
Заборонити евакуйовувати неправильно припарковані автомобілі
Головна > Моніторинг рішень > Заборонити евакуйовувати неправильно припарковані автомобілі

Законопроєкт 9092 від 10.03.2023 

Хто зареєстрував: Володимир Крейденко, член фракції “Слуга народу”.   

На кого впливає: водіїв, інспекторів з паркування, пішоходів, місцеве самоврядування. 

Що змінює: забороняє інспекторам з паркування тимчасово затримувати (евакуйовувати) автомобілі у місцевостях, де запроваджено воєнний чи надзвичайний стан.  

Чим пояснюють важливість: автор законопроєкту вказує, що Україна зазнає масованих ракетних обстрілів, і щоб зберегти власні життя під час повітряної тривоги водії змушені швидко залишати транспортні засоби для пошуку укриття, при цьому порушуючи правила зупинки чи стоянки. У такому разі, з етичної та моральної точки зору неприпустимо вимагати від водіїв не порушувати правила, адже в першу чергу вони повинні піклуватися про власне життя, а не про дотримання правил дорожнього руху. 

Що не так: 

  • воєнний стан не може бути підставою для недотримання правил паркування та зупинки автомобілів у далеких від фронту громадах. Ухвалення закону призведе до хаосу і, відповідно, до значно більших небезпек, ніж потенційних переваг; 
  • неправильно припаркований автомобіль становить значну небезпеку для оточуючих. Він унеможливлює проїзд спецтранспорту (швидких, пожежних автомобілів), ускладнює рух інших автомобілів та пішоходів, сприяє аварійним ситуаціям, в яких можуть постраждати люди. Потурання цій практиці призведе до значно більшої кількості конфліктів і зловживань; 
  • автор законопроєкту маніпулює, адже майже ніколи водії не кидають автомобілі після оголошення повітряної тривоги у пошуках сховища. У випадку обстрілів навряд чи хтось буде карати водіїв за порушення правил дорожнього руху. Подібні виправдання можна почути хіба від злісних порушників, які у будь-який спосіб будуть виправдовувати власні правопорушення.