
Поки парламент готується до останнього пленарного тижня поточної сесії, уряд і президент продовжують свою роботу і приймають рішення, які вплинуть на державну політику і на життя громадян.
Цього разу про нового уповноваженого з захисту державної мови, припинення співпраці з Союзом незалежних держав та про державну підтримку військовослужбовців-внутрішньо переміщених осіб.
Призначили уповноваженого із захисту державної мови
Хто ухвалив: уряд.
На кого вплине: громадян, бізнес, учнів, студентів, викладачів, органи місцевого самоврядування та державної влади, нардепів, президента, Кабмін.
Що змінює: призначили Тараса Кременя, колишнього нардепа, уповноваженим із захисту державної мови.
Що так: інститут уповноваженого ще досі повністю не почав свою роботу після ухвалення минулого року закону про українську мову. Новий уповноважений – це шанс реалізувати закон та почати ефективно впроваджувати політику із функціонування державної мови.
Що далі: призначення уповноваженого – лише половина справи. Для повноцінної робити необхідно, щоб Кабмін створив йому секретаріат. Саме небажання уряду створювати секретаріат стало останньою краплею для Тетяни Монахової, колишньої уповноваженої із захисту державної мови.
Вивели Україну з ще одного договору з СНД
Хто ухвалив: президент.
На кого вплине: президента, Кабмін, міністерство закордонних справ.
Що змінює: Україна більше не буде співпрацювати з Союзом незалежних держав (СНД) у сфері протидії легалізації (відмивання) злочинних доходів та фінансування тероризму.
Що так: зменшує відповідальність та зобов’язання України перед СНД – організацією, що об’єднує більшість пострадянських країн і має на меті співпрацю країн-учасниць у політичній, економічній, культурній та інших сферах.
Чому важливо:
-
послідовність державної політики. Це вже не перше рішення щодо розірвання співпраці з СНД та Росією. Раніше Кабмін розірвав меморандум з Росією про співпрацю у боротьбі з тероризмом, подав до парламенту проєкт про розірвання договору про співробітництво з СНД у деяких сферах та про узгоджену антимонопольну політику
-
розривання зв’язків із країною-агресором. Росія займає домінуючу позицію у СНД і може нав’язувати свої інтереси. Тому зменшення зв’язків із СНД означає зменшення впливу Росії на політику України.
Виділили субвенції на закупівлю житла для ВПО, які захищали незалежність України
Хто ухвалив: уряд.
На кого вплине: внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, органи місцевого самоврядування, Кабмін.
Що змінює: виділили 250 мільйонів гривень для субвенцій місцевим бюджетам. Ці кошти будуть спрямовані для виплати компенсацій на придбання житла для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Усього компенсації мають отримати 219 ветеранів.
Що так:
-
уряд продовжує впроваджувати державну політику в сфері підтримки військовослужбовців – внутрішньо переміщених осіб
-
держава має піклуватись за людей, які борються за її незалежність і цілісність. Тому підтримка військовослужбовців, зокрема внутрішньо переміщених осіб, має бути пріоритетом державної політики.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати