
Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію, хоче зобов’язати створювати бомбосховища у новобудовах та закликали іноземні держави припинити ряд договорів з рф.
Ратифікували Стамбульську конвенцію
Законопроєкт 0157 від 18.06.2022
Яка стадія: ухвалили остаточно. Конвенція набуде чинності через три місяці після передання Україною на зберігання ратифікаційної грамоти.
На кого вплине: жінок, чоловіків, дітей, правоохоронців, суди, органи державної влади.
Чому важливо: Стамбульська конвенція – міжнародна угода Ради Європи, метою якої є запобігання і протидія насильству щодо жінок, зокрема домашньому насильству. Це перший міжнародний документ, який визначає насильство проти жінок дискримінацією і порушенням прав людини. Наразі її підписали 47 країн, у тому числі й Україна у 2011 році, але лише 30 з них її ратифікували.
Що змінює:
- ратифікує Стамбульську конвенцію, яка зобов’язує Україну:
- криміналізувати переслідування (сталкінг), жіноче обрізання, примусову стерилізацію, примусовий аборт;
- встановити ефективне покарання за злочини проти жінок;
- запровадити принцип рівних прав між жінками та чоловіками, заборонити дискримінацію жінок, скасувати закони, що дискримінують жінок;
- Конвенція приділяє увагу поняттю “гендер” і визначає його як соціально закріплену роль, поведінку, діяльність і характерні ознаки, які певне суспільство вважає належними до жінок чи чоловіків;
- Україна ратифікує Конвенцію з такими заявами та застереженнями:
- жодне положення Конвенції не зобов’язує Україну вносити зміни до Конституції, Сімейного кодексу чи інших законів щодо інститутів шлюбу, сім’ї, усиновлення, права батьків виховувати своїх батьків відповідно до власних переконань;
- країна буде застосовувати Конвенцію відповідно до принципів, цінностей та норм, визначених у Конституції;
- внаслідок агресії росії проти України країна не гарантує виконання зобов’язань на окупованих територіях.
Що так:
- виконання євроінтеграційних зобов’язань. Однією з вимог для вступу України до ЄС є ратифікація Стамбульської конвенції;
- підвищення стандартів захисту прав людини. Ратифікація Конвенції дозволить оцінити ефективність чинної державної політики щодо гарантування рівності між чоловіками і жінками та заборони дискримінації, а також запровадити ефективніші методи захисту жінок;
- встановлення застережень, які дозволяють не змінювати національне законодавство, дозволяє розвіяти побоювання противників Конвенції, зокрема Всеукраїнської Ради Церков, щодо небезпеки гендерної ідеології.
Хто підтримав: 259 нардепів з фракцій “Слуга народу” (193), “Платформа за життя та мир” (15), “Довіра” (13), “Відновлення України” (12), “Голос” (10), “ЄС” (9) та “За майбутнє” (2).
Що було раніше: дві електронних петиції до Президента щодо ратифікації Стамбульської конвенції отримали необідні 25 тисяч голосів. Перша була направлена у 2020 році, друга – у 2022.
Детальніше про Стамбульську конвенцію, її необхідність і як вона нам допоможе читайте у нашій статті “Чому Україні потрібна Стамбульська конвенція, та що вона змінить”
Зробили крок до обов’язкових бомбосховищ у новобудовах
Законопроєкт 7398 від 22.05.2022
Яка стадія: ухвалили за основу у першому читанні. Нардепи ще будуть доопрацьовувати проєкт.
На кого вплине: місцеве самоврядування, державну владу, забудовників, громадян, інвесторів у будівництво.
Що змінює:
- зобов’язує місцеву владу на регіональному та місцевому рівнях вносити до містобудівної документації інформацію про наявні бомбосховища та передбачати створення нових;
- забороняє передавати земельні ділянки з державної чи комунальної власності у власність людей чи підприємств, якщо на них розташовані бомбосховища;
- зобов’язує забудовників у будівлях, де постійно перебуватимуть 50 людей або періодично – 100, будувати бомбосховища та передбачати доступ до них маломобільних груп громадян;
- встановлює, що у разі переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та в особливий період бомбосховища, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття повинні бути готові до прийому людей не пізніше, ніж через 12 годин з моменту ухвалення такого рішення.
Що так: збільшує захист населення у випадках війни, катастроф, інших надзвичайних ситуацій. Ініціатива особливо актуальна через дії росії, яка цілеспрямовано б’є по об’єктах цивільної інфраструктури, і білорусі, президент якої систематично погрожує нападом на Україну.
Що не так:
- суттєво збільшить вартість будівництва, а отже й вартість новобудов для потенційних інвесторів;
- стосуватиметься лише нового будівництва, яке розпочнеться після набрання чинності законопроєктом. Фактично ініціатива почне діяти лише через кілька років.
Хто підтримав: 271 нардепів з фракцій “Слуга народу” (196), “ЄС” (19), “Довіра” (11), “Батьківщина” (9), “За майбутнє” (8), “Голос (7), “Відновлення України” (5), “Платформа за життя та мир” (6).
Закликали іноземні держави припинити дії договорів з росією про уникнення подвійного оподаткування
Проєкт постанови 7430 від 02.06.2022
Яка стадія: ухвалили остаточно.
На кого вплине: іноземні уряди та парламенти, іноземні компанії, які працюють у росії, громадян РФ, органи влади окупанта.
Що змінює: звертається до іноземних урядів та парламентів з пропозицією припинити двосторонні договори з росією про уникнення подвійного оподаткування.
Чому важливо: подвійне оподаткування виникає під час міжнародної торгівлі чи роботи міжнародних компаній, коли людина чи підприємство за один товар чи послугу двічі сплачує ідентичні податки у двох різних країнах. Це суттєво збільшує вартість послуг та товарів і сповільнює розвиток економічних стосунків між країнами. Саме тому країни укладають договори про уникнення подвійного оподаткування, спрямовані на розвиток міжнародного співробітництва та торгівлі.
Що так: звернення про уникнення подвійного оподаткування може створити додаткові перепони для міжнародної торгівлі, надання послуг та інвестицій у росію. А це означає менше грошей для ведення війни з Україною.
Хто підтримав: 306 нардепів з фракцій “Слуга народу” (199), “ЄС” (20), “Платформа за життя та мир” (13), “Довіра” (13), “Відновлення України” (13), “Батьківщина” (12), “За майбутнє” (10) та “Голос” (10).
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати