Ротація послів

09 Квітня 2021
Ротація послів
Головна > Моніторинг рішень > Ротація послів

Почали ротацію послів

Хто ухвалив: президент.

На кого вплине: громадян України, які проживають закордоном, іноземний і національний бізнес, Міністерство закордонних справ, дипломатичних службовців, президента та іноземні державні органи.

Що змінює: звільняє:

Що так: 

  • давно назріле рішення. Дипломати можуть перебувати закордоном, як правило, до чотирьох років. Але деякі з “ротованих” дипломатів працювали на своїх посадах значно більше встановлених строків
  • ротація є одним із принципів побудови дипломатичної служби у демократичних країнах. Це дозволяє підтримувати професійну службу і не “зростатись” представникам дипломатичного корпусу України з іноземною країною.

Що далі: президент має у найближчий час призначити нових представників України.

Про рішення президента щодо ротації дипломатичних службовців можете детальніше прочитати у статті “Чому Зеленський звільняє ефективних послів України?” редактора “Європейської правди” Сергія Сидоренка

Нам дуже приємно, що ви цікавитесь суспільно-політичним життям нашої країни!

Якщо вам подобається те, що ми робимо, пропонуємо вам стати патроном Центру спільних дій та підтримати нас щомісячним внеском від 3$ тут. Окрім цього, щомісячні внески дадуть змогу вам ближче познайомитися з командою та отримати наші додаткові продукти.

Зрештою, так ви допоможете нам робити аналітику регулярною, політику більш доступною, а діяльність влади – прозорою для громадян усієї країни.