
Почали ротацію послів
Хто ухвалив: президент.
На кого вплине: громадян України, які проживають закордоном, іноземний і національний бізнес, Міністерство закордонних справ, дипломатичних службовців, президента та іноземні державні органи.
Що змінює: звільняє:
- Юрія Полуреза – посла в Об’єднаних Арабських Еміратах (з 2010 року), Королівстві Бахрейн (з 2011 року), представника при Міжнародному агентстві з відновлювальних джерел енергії (з 2018 року)
- Всеволода Ченцова – посла у Королівстві Нідерланди (з 2017 року) та представника при Організації по забороні хімічної зброї (з 2017 року)
- Миколу Точицького – посла у Королівстві Бельгія (з 2016 року), Великому Герцогстві Люксембург (з 2016 року), представника при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії (з 2016 року)
- Віктора Недопаса – посла в Республіці Ірак (з 2017 року)
- Андрія Бешту – посла у Королівстві Таїланд (з 2015 року), Лаоській Народно-Демократичній Республіці (з 2017 року), Республіці Союз М’янма (з 2017 року)
- Юрія Клименка – представника при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві (з 2013 року)
- Вадима Вахрушева – посла у Королівстві Саудівська Аравія (з 2014 року), Султанаті Оман (з 2015 року) та Єменській Республіці (з 2019 року).
Що так:
- давно назріле рішення. Дипломати можуть перебувати закордоном, як правило, до чотирьох років. Але деякі з “ротованих” дипломатів працювали на своїх посадах значно більше встановлених строків
- ротація є одним із принципів побудови дипломатичної служби у демократичних країнах. Це дозволяє підтримувати професійну службу і не “зростатись” представникам дипломатичного корпусу України з іноземною країною.
Що далі: президент має у найближчий час призначити нових представників України.
Про рішення президента щодо ротації дипломатичних службовців можете детальніше прочитати у статті “Чому Зеленський звільняє ефективних послів України?” редактора “Європейської правди” Сергія Сидоренка
Нам дуже приємно, що ви цікавитесь суспільно-політичним життям нашої країни!
Якщо вам подобається те, що ми робимо, пропонуємо вам стати патроном Центру спільних дій та підтримати нас щомісячним внеском від 3$ тут. Окрім цього, щомісячні внески дадуть змогу вам ближче познайомитися з командою та отримати наші додаткові продукти.
Зрештою, так ви допоможете нам робити аналітику регулярною, політику більш доступною, а діяльність влади – прозорою для громадян усієї країни.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати