
Указ Президента від 18 травня 2023 року № 283/2023
Хто ініціював: президент
Стадія: набрав чинності 18 травня 2023 року
На кого вплине: мешканців тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, органи державної влади.
Що змінює:
- затверджує персональний склад Консультативної ради;
- вносить зміни до Положення про Консультативну раду і вказує, хто має входити до її складу. До неї включають за посадою Керівника Офісу Президента, Секретаря РНБО, Постійного Представника Президента в АРК, директора Національного інституту стратегічних досліджень, Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Віце-прем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністра цифрової трансформації, Віце-прем’єр-міністра з відновлення – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, міністрів закордонних та внутрішніх справ, культури та інформаційної політики, Голову СБУ, Генерального прокурора, Голову Меджлісу кримськотатарського народу, двох представників Міжнародної експертної мережі Кримської платформи та інших осіб.
Що не так:
- президент вкотре підміняє своїми консультативно-дорадчими органами структури виконавчої влади. Консультативна рада, по суті, виконуватиме функції формування державної політики, які належать до компетенції Кабміну та міністерств;
- в структурі Кабінету Міністрів України є Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, до основних завдань якого входить реінтеграція та відновлення тимчасово окупованих територій.
Що передувало: 15 серпня 2022 року Президент утворив Консультативну Раду з питань деокупації та інтеграції АРК та м. Севастополя у якості консультативно-дорадчого органу при Президентові.
Основними завданнями Консультативної ради є:
- підготовка пріоритетів у питаннях деокупації, реінтеграції, захисту прав людини на Кримському півострові, відшкодування шкоди, завданої збройною агресією росії;
- участь у виробленні позицій України із ключових напрямків діяльності Кримської платформи;
- підготовка пропозицій про удосконалення законодавства у питаннях деокупації і реінтеграції.
Що натомість: Підходи до державної політики щодо реінтеграції має формувати Кабмін. Бо саме уряд є єдиним органом державної влади, що поєднує повноваження у сферах оборони, внутрішніх справ, юстиції, економіки, освіти, охорони здоров’я та соціальної політики, які є невід’ємними складовими майбутнього процесу реінтеграції тимчасово окупованих територій до життя за законами України.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати