Посилити відповідальність за керування авто у стані сп’яніння

13 Березня 2023
Посилити відповідальність за керування авто у стані сп’яніння
Головна > Моніторинг рішень > Посилити відповідальність за керування авто у стані сп’яніння

Законопроєкт 9076 від 03.03.2023

Хто зареєстрував
: Артем Дмитрук з фракції “Слуга народу” та Анатолій Бурміч з групи “Відновлення України”.  

На кого впливає: водіїв, правоохоронні органи, суди, пішоходів. 

Що змінює: посилює відповідальність за повторне протягом року керування автомобілем в стані алкогольного, наркотичного, іншого сп’яніння, під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відмову від проходження огляду на стан сп’яніння: 

  • штраф до трьох тисяч (зараз – дві тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень) із позбавленням права керувати авто на 5 років (зараз – 3 роки) з обов’язковою конфіскацією транспортного засобу (зараз – вилучення не обовʼязкове і оплатне), або 
  • адміністративний арешт із позбавленням права керувати авто на 5 років (зараз – 3 роки) з обов’язковою конфіскацією траспортного засобу (зараз – вилучення не обов’язкове і оплатне). 

Що не так: автори законопроєкту вказують, що його метою є підвищення безпеки дорожнього руху і зменшення кількості ДТП. Проте з 1991 року відповідальність за керування автомобілем у стані сп’яніння підвищували десять разів. Останній раз – у лютому 2021 року. І це не призводило до бажаних результатів.  

Що натомість: підвищення штрафів далеко не єдиний і не надто ефективний спосіб запобігання правопорушенням. Слід думати не як більше карати, а як робити це ефективніше, щоб кожен правопорушник ніс відповідальність. Тому варто проконсультуватись з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, іншими зацікавленими сторонами і спільно напрацювати законопроєкт, який міг би сприяти вирішенню цієї проблеми.