
Нардепи призначили Лубінця на посаду Омбудсмана та планують посилити захист інтелектуальної власності й проводити перепис населення раз на 10 років.
Посилити захист інтелектуальної власності
Законопроєкт 6464 від 24.12.2021
Яка стадія: ухвалили за основу. Нардепи ще доопрацьовуватимуть законопроєкт.
На кого вплине: власників інтелектуальних прав, органи державної влади, громадян.
Що змінює:
- запроваджує разове грошове стягнення за ненавмисне порушення права інтелектуальної власності;
- встановлює право на отримання інформації щодо походження і мережі поширення товарів або послуг, що порушують права інтелектуальної власності;
- дозволяє власникам патентів на корисні моделі і винаходи, свідоцтв на знаки для товарів і послуги, зареєстрованого чи незареєстрованого промислового зразка вимагати від порушника інтелектуальних прав отримання компенсації або відшкодування збитків.
Що так:
- посилює ефективність заходів щодо захисту прав інтелектуальної власності. В Україні поширена практика піратства та інших способів порушення інтелектуальної власності, що понижує інвестиційну привабливість країни;
- виконання вимог Угоди про асоціацію. Україна зобов’язалась запровадити додаткові заходи, процедури та способи захисту, необхідні для забезпечення дотримання охорони прав інтелектуальної власності;
- узгодження аудіовізуального законодавства, частиною якого є захист прав інтелектуальної власності, – одна з вимог, яку Європейський Союз визначив як умову для збереження статусу кандидата для України.
Хто підтримав: “Слуга народу” (189), “ЄС” (19), “Платформа за життя та мир” (12), “Батьківщина” (2), “За майбутнє” (6), “Довіра” (10), “Відновлення України” (11).
Призначили Дмитра Лубінця на посаду Омбудсмана
Проєкт постанови 7514 від 01.07.2022
Яка стадія: ухвалили остаточно.
На кого вплине: в’язнів, затриманих, підозрюваних, працівників поліції, пенітенціарної служби, СБУ, громадян.
Що змінює: призначає на посаду Уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця.
Що так: Дмитро Лубінець ‒ вже колишній голова парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій. На своїй попередній посаді він співпрацював та контролював роботу ексомбудсмана Людмили Денісової, займався законопроєктною діяльності у сфері захисту людей, а отже відповідає необхідним критеріям для роботи на посаді Уповноваженого.
Що не так:
- пошук кандидатів відбувся без конкурсу і залучення до процесу правозахисників. Тому є питання чи дійсно Дмитро Лубінець найкращий та найпрофесійніший кандидат;
- Дмитро Лубінець був депутатом з фракції “За майбутнє”, має досвід неособистого голосування та, ймовірно, причетний до контрабанди. Ці обставини змушують сумніватись, чи зможе новообраний Омбудсман бути незалежним, ефективно контролювати роботу Мін’юсту та МВС.
Хто підтримав: “Слуга народу” (181), “Батьківщина” (10), “Платформа за життя та мир” (14), “За майбутнє” (9), “Голос” (8), “Довіра” (12), “Відновлення України” (3).
Що було раніше: 31 травня народні депутати усупереч закону звільнили Людмилу Денісову з посади Уповноваженої з прав людини.
Визначити періодичність переписів населення
Законопроєкт 5108 від 19.02.2021
Яка стадія: ухвалили за основу. Нардепи ще доопрацьовуватимуть законопроєкт.
На кого вплине: громадян, бізнес, органи державної влади.
Що змінює:
- дає визначення поняттю “перепис” – це статистичне спостереження, що забезпечує отримання даних про населення, житло, економічні одиниці, будівлі, господарства тощо;
- зобов’язує респондентів брати участь у переписах;
- пропонує періодичність проведення перепису – не рідше одного разу на 10 років. Дату і строки проведення перепису визначатиме Кабмін;
- визначає можливість збору інформації з реєстрів для проведення перепису, вимоги до тимчасового переписного персоналу, а також встановлює вимоги до захисту персональних даних респондентів.
Чому важливо: перепис населення полягає не лише у зборі статистичної інформації про кількість населення, а й про його статеву, вікову, сімейну, мовну і освітню структуру. Це надважлива інформація, на основі якої держава може будувати цільові програми, а бізнес – планувати інвестиції.
Що так:
- періодичність проведення перепису. Останній офіційний перепис в Україні проводили ще у 2001 році. Його данні застарілі, неактуальні і неможливі до застосування;
- виконання Угоди про асоціацію. Україна має забезпечити стабільну, ефективну та професійно незалежну національну статистичну систему.
Хто підтримав: “Слуга народу” (189), “ЄС” (20), “Платформа за життя та мир” (1), “За майбутнє” (11), “Довіра” (11), “Відновлення України” (10).
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати