Проєкт закону №9638 від 21.08.2023
Хто ініціював: група з 64 народних депутатів з фракцій «Слуга народу» та «Європейська Солідарність», «Голос», «Батьківщина», груп «Довіра», «За майбутнє», «Платформа за життя та мир» на чолі з Давидом Арахамією.
Стадія: прийнято за основу.
На кого вплине: військовослужбовців, поліцейських (140 тис), осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (74 тис).
Що змінює:
· Якщо поліцейські та особи рядового і начальницького складу із служби цивільного захисту позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії або захоплені у заручники, зниклі безвісти за особливих обставин, то за ними зберігається грошове забезпечення за останнім місцем проходження служби в розмірі:
– посадового окладу,
– окладу за спеціальним званням,
– надбавки за вислугу років,
– інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру;
· сім’ям зазначених поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту щомісячно виплачується грошове забезпечення у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України;
· якщо такі особи добровільно здалися в полон чи самовільно залишили місця служби, то кошти не виплачуються;
· у випадку звільнення військовослужбовців та поліцейських зі служби їм окрім коштів за невикористану відпустку, виплачується грошова компенсація за:
– за минулі роки щорічної основної та щорічної додаткової відпустки,
– додаткову відпустку військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи,
– додаткову відпустку;
· у випадку загибелі військовослужбовця чи поліцейського ці кошти виплачуються членам сімей;
· деталізує розмір оплати одноразової грошової допомоги після звільнення з військової служби.
Що так: вдосконалення механізму соціального захисту військовослужбовців та поліцейських.