Аналітичний огляд «З чим міста-обласні центри заходять на місцеві вибори»

30 Вересня 2020
Аналітичний огляд «З чим міста-обласні центри заходять на місцеві вибори»
Головна > Місцеві вибори 2020 > Аналітичний огляд «З чим міста-обласні центри заходять на місцеві вибори»

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Українці або дадуть ще один шанс чинним місцевим управлінцям, або оберуть нових. Але для того, щоб їхній вибір був зваженим та раціональним, ми вирішили проаналізувати, наскільки ефективно вирішували проблеми громад найбільших міст України – обласних центрів.

Чому саме ці міста? Тому що вони – центри розвитку бізнесу в регіонах. Їхні бюджети – чималі, а після реформи децентралізації збільшились ще більше. Разом із тим збільшились повноваження органів місцевого самоврядування. Тепер вони вирішують більшість питань у сферах освіти, охорони здоров’я, дорожньо-транспортній, житлово-комунального господарства, екології, соціальній та бюджет участі. Саме про ці сфери ми детально поговоримо у нашому аналітичному звіті.

Зокрема, зосередимось на повноваженнях місцевих управлінців у цих сферах, поговоримо про частки з місцевих бюджетів, які вони виділяли на ці сфери протягом останніх 2-3 років та наскільки ефективно розпоряджалися цими коштами, а також зачепимо і те, наскільки доступними та зрозумілими були плани та звіти місцевої влади щодо удосконалення цих сфер. Зрештою, завдяки цьому документу можна зрозуміти, з якими проблемами жителі міст стикаються найбільше, які проблеми є пріоритетними для місцевої влади та що має бути на порядку денному вже нових органів місцевого самоврядування.

Кому буде корисний цей документ? В першу чергу, чинним місцевим управлінцям та кандидатам у мери та депутати рад міст-обласних центрів, а також політичним партіям, які працюють на місцевому рівні, місцевим активістам, аналітикам та журналістам, а також всім громадянам, яких цікавить робота органів влади на місцях.

І пам’ятайте, прийдеші місцеві вибори мають таку ж політичну вагу, як вибори президента та парламенту, адже тепер у вашої місцевої влади не тільки чимало можливостей, але й багато грошей, аби робити ваше життя комфортним протягом наступних 5 років.