Робимо країну разом з нашими бізнес-партнерами

16 Січня 2022
Робимо країну разом з нашими бізнес-партнерами
Головна > Країна сама себе не зробить > Робимо країну разом з нашими бізнес-партнерами

Іноді нам здається, що єдиними бізнесом, який впливає на розвиток країни, є великий олігархічний бізнес. Але малі та середні підприємці  забезпечують 73% робочих місць в Україні та наповнюють майже половину державної казни. Це ті, хто не давали змерзнути та зголодніти на майданах, бо бачили демократичне майбутнє нашої держави. Вони творять імідж України на світових ринках, експортуючи якісні товари та послуги. Вони навчили нас купувати і любити українське, змінивши усталене сприйняття “кращого, бо імпортного”.  

На порозі наступних тридцяти років розвитку нашої демократії ми як країна вимушені підійти до неуникненного і дуже складного — побудови ефективних публічних інституцій. Такі фундаментальні зміни неможливі без участі бізнесу. 

За минулі 30 років наша країна відбулася зокрема тому, що зʼявилося та зміцніло приватне підприємництво.  Успіх наступного витка розвитку держави ще більше залежатиме від сотень тисяч українських компаній та підприємств.  

Окреслюючи тему конкурсу, ми прагнули розпочати розмову про те, як кожен із нас щодня впливає на суспільно-політичні процеси. Хтось це робить активно й усвідомлено, коли голосує на виборах і за громадський бюджет свого міста. Хтось регулярно волонтерить: робить москітні сітки для армії чи готує теплі обіди для тих, хто потребує допомоги. А ще хтось переконує сусідів вакцинуватися, щоб зупинити пандемію і зберегти життя. Усі ми є співтворцями свого “завтра” у цій країні. Але ми будемо успішнішими тільки у взаємодії.  

Центр спільних дій проводить конкурс “Країна сама себе не зробить” спільно з українськими підприємцями, які розуміють роль громадян у співтворенні країни так, як ми. Ця синергія стане поштовхом до пошуку форматів, платформ, ідей та змін, у яких  співпраця з бізнесом стане новою нормою українського громадянського суспільства. 

У цьому конкурсі спільно з нами братимуть участь та поширюватимуть ідеї про співтворення країни такі партнери: 

MacPaw Space

MacPaw Space — новий креативний та технологічний простор Києва від компанії MacPaw. Саме у просторі MacPaw Space відбудеться церемонія нагородження переможців конкурсу.

Як ви змінюєте країну на краще?

Ми в MacPaw віримо у підтримку майбутнього в Україні. Компанія з України з мільйонами користувачів по всьому світу усвідомлює, наскільки важливо змінювати власну країну та започатковувати ініціативи, які сприятимуть змінам. У 2018 році ми запустили MacPaw Cares — соціальні проєкти компанії, за допомогою яких змінюємо країну на краще. Ми піклуємося про навколишнє середовище, підтримуємо наукові та освітні проєкти, займаємось волонтерством, розробили мобільний застосунок Сортуй, який допомагає правильно сортувати сміття тисячам українців. 

Чому, на ваш погляд, важливо співпрацювати з громадським сектором та підтримувати громадські ініціативи?

Громадські ініціативи об’єднують навколо себе небайдужих людей, які прагнуть змін і готові діяти сьогодні. Завдяки підтримці таких ініціатив компанії можуть втілювати актуальні й потрібні для суспільства проєкти. MacPaw Space — це креативний та інноваційний простір в Києві від MacPaw. MacPaw Space підтримує ініціативи та заходи, які допомагають людям здійснювати особисті, соціальні та глобальні зміни. Простір для змін є завжди, і кожен може побудувати Україну своєї мрії.

ArtHuss

Видавництво ArtHuss — це книжки про дизайн, ілюстрацію, анімацію, мистецтво та стиль життя. ArtHuss були партнерами минулорічного конкурсу “Твоя влада. Знай своє місце”, за результатами якого створили Артбук. У цьогорічному конкурсі ArtHuss надає першим місцям шести номінацій сертифікати номіналом 500 гривень.

Як ви змінюєте країну на краще?

Ми вважаємо, що наш основний внесок у розвиток країни – це інтелектуальний та креативний розвиток громадян. Наші книги допомагають креативникам вдосконалюватися, а професійна література дозволяє людям пробувати щось нове і розвиватися у нових для себе сферах (наприклад, графічний дизайн, анімація). Також наші книги мають привабливий зовнішній вигляд, що покращує естетичний смак. Такі зміни не відбуваються швидко, проте вони зачіпають дуже глибинні процеси. Люди починають більш бережно ставитися до речей, що їх оточують, стають потужними гравцями на міжнародному креативному ринку, покращуючи імідж країни загалом. Тож ніколи не варто недооцінювати книги. 

Чому, на ваш погляд, важливо співпрацювати з громадським сектором та підтримувати громадські ініціативи?

Бо разом “лупати сю скалу” набагато легше і приємніше. Чудові ініціативи заслуговують на підтримку і розвиток.

Green Forest

Green Forest — мовна школа, де можна знайти і можливості, і натхнення. Green Forest надає подарунок переможцю однієї з номінацій – безкоштовний дистанційний курс англійської мови, а також промокоди на курси англійської мови в онлайн-маркеті booyya для всіх учасників конкурсу.

Разом з Green Forest ми провели онлайн-лекцію “Західна підтримка: десь посередині між фейком та реальністю” за участі голови Центру спільних дій Олега Рибачука. Подивитися запис лекції можна за посиланням.

Як ви змінюєте країну на краще?

Нашу школу було засновано в 2000 році. За цей час у нас вивчали англійську тисячі українців. З 1 кімнати в гуртожитку за 20 років Green Forest виріс у мережу з 5 шкіл: Green Forest, Green Country English School, Yappi Business English School, Yappi Corporate, Project 12 та 2 проєктів: Booyya, Gifty, 30 філій та 600 працівників. Грін Форест – це community. Найбільше англомовне комьюніті в Україні. Тут разом ми відвідуємо різнопланові майстер-класи англійською, регулярні зустрічі, подорожі, вечірки. Наша спільнота має можливість дізнаватися щось нове, спілкуватися, подорожувати, розширювати соціальні зв’язки та кордони, використовуючи англійську. Як офлайн, так і дистанційно. Green Forest – інструмент змін.

Чому, на ваш погляд, важливо співпрацювати з громадським сектором та підтримувати громадські ініціативи?

Місія нашої школи – маєш знання, ділись. Грін Форест – це провідник до мрії. Ми віримо в людський потенціал, прагнення та реалізацію. Нам дуже імпонує місія і бачення конкурсу. Громадський сектор порушує важливі питання. І якщо у вас є рупор, ви можете об’єднати свої голоси із громадськими ініціативами. Разом ваші ідеї звучатимуть голосніше і їх почують більше людей.

Gifty

Gifty — український виробник подарунків зі змістом і настроєм. Gifty створює чашки, блокноти, планери, екосумки та інші речі з принтами українських ілюстраторів. Надає переможцям конкурсу сертифікати номіналом 500 грн на купівлю продукції Gifty, а першим місцям – додатково сувенірну продукцію. Також всі учасники конкурсу отримають промокоди на 15% на продукцію Gifty.

Як ви змінюєте країну на краще?

Ми впевнені, що кожний відпові-дальний бізнес має вкладатися в розвиток своєї країни, свого міста і людей навколо. Ми щодня робимо великі й маленькі кроки, які, ми віримо, роблять Україну кращим місцем для життя: 

  • підтримуємо молодих талановитих українських художників і дизайнерів; 
  • просуваємо мистецтво і робимо артові речі доступними для багатьох; 
  • розвиваємо власне виробництво; 
  • заохочуємо купувати зроблене в Україні; 
  • розвиваємо екологічні ініціативи; 
  • знайомимо шанувальників з митцями на творчих вечорах та виставах, які періодично влаштовуємо у шоурумі Gifty; 
  • ділимося досвідом з іншими підприємцями на сторінках різних видань, адже віримо що «шерити» знання важливо для розвитку економіки країни. 

Чому, на ваш погляд, важливо співпрацювати з громадським сектором та підтримувати громадські ініціативи?

Впевнені, що бути соціально-активними й доносити свої цінності важливо. Адже це вірний шлях знайти однодумців й разом робити загальну справу. Тому ми завжди раді підтримувати громадські ініціативи. Бо бути на зв’язку та створювати коло небайдужих людей, які рухаються вперед країну — це те, що ми можемо робити вже сьогодні для нашого спільного щасливого завтра.  

Ми бачимо Україну 2031 квітучою, інформаційно розвинутою, вільною та незалежною. І такою її роблять не якісь міфічні «вони», а цілком реальні «ми» — підприємці, громадські активісти, митці, школярі та студенти, викладачі та лікарі, захисники та захисниці миру та спокою й загалом всі небайдужі громадяни нашої чудової та перспективної країни. 

 

Projector

Projector — онлайн-інститут, що створює нову професійну освіту, зокрема в креативній сфері. Їхній підхід до освіти зведений на трьох китах: human centered філософії, драйві технологічної команди та стандартах академічної освіти.

Як ви змінюєте країну на краще? 

Ми віримо, що сильна освіта як ніколи потрібна Україні зараз. Ми маємо амбітну ціль та велику мрію побудувати саме таку освіту для нашої країни, яка дасть змогу українцям проявити весь свій потенціал через креативність, гучні технологічні відкриття та амбітні творчі проєкти.

Чому, на ваш погляд, важливо співпрацювати з громадським сектором та підтримувати громадські ініціативи?

Неможливо переоцінити той внесок в розвиток нашої країни, який щодня приносять громадські ініціативи, волонтерські обʼєднання, окремі небайдужі громадяни. Для нас така співпраця є не лише можливістю підтримати небайдужих громадян, але й дати їм реальні практичні інструменти, долучити їх до ресурсів нашого інституту та спільними зусиллями створювати справді круті речі, говорити гучно на важливі теми. Ми впевнені, що бізнес в Україні є важливою частиною суспільства та не може стояти осторонь, особливо в часи боротьби за нашу незалежність і наше майбутнє.

??????

 

Якщо ви теж хочете стати партнером конкурсу “Країна сама себе не зробить”, пишіть на пошту [email protected]