
У п’ятницю, 16 листопада 2018 року, об 11:30 у студентському коворкінгу Факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки відбудеться відкриття виставки та публічна розмова на тему “Майже рівні. Як забезпечити жінкам рівний доступ до політики у Луцьку?”. Захід організовує громадська організація “Центр UA” в рамках спеціальної теми “Жінки. Рівність. Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”.
У розвинених демократіях участь жінок у політичному житті невпинно зростає. Натомість в Україні існує значний дисбаланс жінок у вищих органах влади: до прикладу, серед чинного складу Парламенту жінки-депутати становлять лише 12,3% (відповідно до Порталу відкритих даних ВРУ). Публічне обговорення — один з багатьох необхідних кроків, що має актуалізувати проблему та сприяти подоланню упереджень в українському суспільстві.
До розмови запрошені: експерти/ки з питань прав жінок, представники/ці місцевих органів влади, представники/ці медіа.
Модерація: Леся Ганжа, головна редакторка сайту “Жінки — це 50 відсотків успіху України”
Питання до обговорення:
- Чи існує дискримінація жінок в українській політиці на місцевому та національному рівнях?
- В який спосіб можна подолати дискримінацію жінок в українській політиці?
- Що отримає суспільство в результаті збільшення представництва жінок у політиці?
За додатковою інфрмацією звертайтесь до координаторки ГО “Центр UA” у Волинській області Марії Доманської — (093) 873 72 80.
Довідково:
Ідея конкурсу виникла середі журналістів руху “Стоп цензурі!” у 2010 році, а завдяки активістам громадської організації“Центр UA” перетворився на самостійний проект, що у 2018 році проводиться в п’яте. Конкурс відрізняє демократичний формат – взяти участь може кожен охочий незважаючи на освіту, громадянство чи вік. У попередні роки в конкурсі брали участь українські та іноземні учасники, в тому числі з Польщі, Канади, Італії, Мексики, Ірану, Венесуели, Еквадору, Китаю та ін. За перебігом конкурсу спостерігали інтернет-користувачі з 90-х країн.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати