Громадські організації вимагають від депутатів не голосувати за законопроект 6688 — ЗАЯВА

05 Липня 2018
Громадські організації вимагають від депутатів не голосувати за законопроект 6688 — ЗАЯВА
Головна > Без категорії > Громадські організації вимагають від депутатів не голосувати за законопроект 6688 — ЗАЯВА

Скандальний законопроект #6688, який надає владі практично необмежене право блокувати будь-які сайти, вже сьогодні, 5 липня, внесено в порядок денний Верховної Ради України.

Рішення про підтримку проекту 4 липня 2018 року прийняли на засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони. Під час засідання депутати заявили, що законопроект має бути прийнятий в першому читанні, а вже потім в нього пропонується вносити зміни для узгодження з вимогами Європейської конвенції та практики Європейського суду з прав людини.

Громадські організації вимагають від депутатів Верховної ради України НЕ ГОЛОСУВАТИ за законопроект 6688, який грубо порушує права людини та національне законодавство, включно з Конституцією України. Експерти підтримують бажання авторів законопроекту врахувати вимоги Європейської конвенції щодо свободи вираження поглядів, проте зауважують, що виправити всі недоліки законопроекту до другого читання буде практично неможливо, адже Регламент Верховної Ради суттєво обмежує можливості внесення пропозицій та поправок до законопроекту, прийнятого за основу.

Крім цього, така процедура не забезпечить належного обговорення цього резонансного законопроекту із експертами та правозахисниками. Зважаючи на це, законопроект 6688 в запропонованій редакції МАЄ БУТИ ВІДХИЛЕНИЙ або, щонайменше, повернутий ініціаторам на доопрацювання, із залученням всіх зацікавлених сторін, для врахування вимог національного законодавства та міжнародних стандартів прав людини.

Раніше Коаліція “За вільний інтернет” підготувала юридичний аналіз законопроекту 6688 (
https://medium.com/p/90c7088b8084/) та назвали 5 основних загроз, які він несе:

– Законопроект надає владі можливість обмежити на невизначений період доступ до будь-якого веб-сайту через занадто широке визначення підстав для блокування та відсутність дієвих механізмів контролю;

– Дублює підхід Росії щодо ведення реєстру заборонених сайтів, на підставі якого провайдери і хостери зобов’язані закрити доступ до такого ресурсу.

– Дозволяє продовжити блокування сайтів на підставі Закону України «Про санкції», що суперечить Конституції України та міжнародному праву прав людини.

– Зобов’язує провайдерів за власні кошти встановити спеціальні засоби для блокування, технічні характеристики який будуть визначені лише після ухвалення закону, за участю СБУ. За будь-яке порушення вимог провайдерам загрожує штраф – 1% річного доходу.

– Наділяє СБУ неконтрольованими повноваженнями у сфері нагляду за виконанням вимог по блокуванню сайтів, що може призвести до зловживань та тиску на будь-яких суб’єктів Інтернет-ринку України.

Не голосувати за законопроект 6688 депутатів закликають:

Коаліція “За вільний Інтернет”:

Платформа прав людини

Лабораторія цифрової безпеки

Центр інформації про права людини

Crimean Human Rights Group

Freedom House Ukraine

Nadiia Babynska Virna

Mykola Kostynyan

А також:

Інститут Масової Інформації (ІМІ)

Академія Української Преси

Національна спілка журналістів України (НСЖУ)

Детектор медіа

NGO “Information Security”

Український інститут з прав людини

Institute Respublica / Інститут “Республіка”

Асоціація УМДПЛ/Association UMDPL

Восток SOS

ІРРП – Інститут розвитку регіональної преси

Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»

Center for Civil Liberties

Ukrainian Center for Independent Political Research

Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv

Донецький інститут інформації

Громадська організація “Центр UA”

Щоб підписатись під заявою, надсилайте запит на [email protected]