ГО “Центр UA” долучилась до обговорення проблеми нападів на активістів в Одесі

02 Липня 2018
ГО “Центр UA” долучилась до обговорення проблеми нападів на активістів в Одесі
Головна > Без категорії > ГО “Центр UA” долучилась до обговорення проблеми нападів на активістів в Одесі

Представники міжнародних, правозахисних та громадських організацій спільно з народними депутатами України провели 27 червня прес-конференцію, присвячену проблемі загроз фізичної розправи над представниками громадського сектору Одеси.

Останній рік став серйозним випробуванням для громадських активістів міста, адже вони часто стають жертвами нападів та переслідувань з боку кримінальних груп та правоохоронних органів. Зокрема, на координатора ГО “Центр UA”, активіста ГО “ВО “Автомайдану” та члена Ради громадського контролю при НАБУ Віталія Устименка в червні напали зловмисники та нанесли важкі ножові поранення. Через два тижня після замаху, Віталію було надано державну охорону.

Відтак голова ГО “Центр UA” Олег Рибачук відзначив, що подібна практика тиску на активних громадян не є новою — аналогічна методика існувала ще за часів Януковича:

“Ми все це вже бачили. Нічого нового в таких відвертих бандитських діях проти активних громадян немає. Ситуація в Одесі є кричущою, і ключову роль тут має відіграти влада. Від того, чи реагуватиме влада і правоохоронні органи на такі випадки, залежить, чи будуть продовжуватись напади на активістів у майбутньому”.

Нардеп Ігор Луценко додав, що група народних депутатів звернулась до Олександра Турчинова з вимогою підняти питання нападу на активістів в Одесі під час наступного засідання РНБО. Народна депутатка Світлана Заліщук також заявила, що ситуація в Одесі є безпрецедентною і вимагає негайного втручання центральних органів влади.

Всі учасники дискусії погодились щодо важливості продовжувати публічно висвітлювати процес розслідування нападів на активістів з боку правоохоронних органів. Представники Української Гельсінської спілки та Трансперенсі Інтернешинал запропонували провести подібну прес-конференцію в Києві з залученням представників ширшого кола організацій.