
Щоб мешканці активно брали участь у розподілі цільових коштів, влада має створити “бюджеті участі”. Про це йшлося на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала 26 березня ГО “Центр UA”.
На заході представники селищної ради, відділу освіти та культури та члени молодіжної ради громади обговорили ряд питань щодо більш активного залучення мешканців до життя громади. Зокрема, всі учасники разом з тренером шукали механізми впливу громади на розподіл цільових коштів, до яких віднесли бюджет участі, бюджетні слухання, а також інформаційну кампанію щодо залучення молоді до розподілу коштів у громаді та навчання авторів проектів.
Експерт з питань громадського бюджету Дмитро Ткачук розтлумачив “бюджет участі” з точки зору громади та органів місцевого самоврядування. При цьому він наголосив, що даний механізм є важливим під час активної взаємодії між двома суб’єктами впливу на розвиток ОТГ.
Powered by Froala Editor

“Важливим є те, що бюджет участі не регламентується на законодавчому рівні, а лише затверджується на місцевому рішенням ради у вигляді Положення. Кожна громада запроваджує його по-своєму, розробляючи власні правила і документальні форми,” – зазначив експерт.
Про необхідність створення “бюджету участі” у громаді говорив начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та державних закупівель Городницької ОТГ Григорій Барам. Зокрема, він більш детально роз’яснив учасникам консультації етапи реалізації та функціонування проекту. Через п’ять місяців, за його словами, місцева влада планує запустити даний процес шляхом створення відповідного положення та визначення суми, яку готові виділити на громадянський бюджет.
Powered by Froala Editor

Ці слова підтвердила спеціалістка з інформаційного забезпечення Городницької селищної ради Тетяна Мосійчук і наголосила на важливості створення робочої групи, яка буде працювати в руслі реалізації “бюджету участі”. До цієї команди мають увійти перш за все представники молодіжної ради, місцеві депутати, активісти і всі ті, кому не байдужа доля ОТГ.
Під час консультації також обговорили подальші дії влади, аби мешканці активно брали участь у “бюджеті участі”. Одним із найважливіших напрямів на думку учасників є проведення активної інформаційної кампанії. Начальник відділу культури, туризму та спорту Ірина Курильчук у своєму виступі зазначила, що потрібно поширювати різноманітні листівки, брошури, плакати, у яких буде йтися про користь бюджету участі для громади; мешканці зможуть прочитати про приклади успішних ідей, реалізованих в інших громадах тощо.
Як зауважила спеціалістка з туризму та спорту Ярослава Братунець, дану кампанію необхідно поширювати у громадських місцях (школі, лікарні, магазинах), щоб охопити якомога більшу аудиторію громади. Окрім цього, вона зазначила, що під час інформування населення потрібно обов’язково залучити старостів, які на місцях популяризуватимуть “бюджет участі”, а також організують місця для проведення голосування за проекти громадян.
“Публічні консультації із заінтересованими сторонами мають на меті дати можливість громаді долучатися до прийняття рішень владою, а бюджет участі – це інструмент впливу на розподіл коштів владою. І, як показала сьогоднішня консультація, представники влади готові прислухатися до стейкхолдерів”, – наголосив Сергій Яцик, представник ГО “Центр UA” у Житомирській області.
Шляхом тривалої дискусії учасники публічної консультації дійшли згоди, що найоптимальнішим механізмом впливу громади Городницької ОТГ на розподіл цільових коштів є бюджет участі, який повинен мати циклічний і повторювальний характер. Також учасники публічної консультації висловили бажання продовжити роботу у даному напрямку та звернулися до представника ГО “Центр UA” із пропозицією організувати найближчим часом публічну консультацію для членів ініціативної робочої групи, яка буде займатися реалізацією бюджету участі у Городницькій ОТГ.
Powered by Froala Editor
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати