Активісти та політики оголосили мобілізаційну кампанію на Всеукраїнську акцію за виборчу реформу

12 Липня 2018
Активісти та політики оголосили мобілізаційну кампанію на Всеукраїнську акцію за виборчу реформу
Головна > Без категорії > Активісти та політики оголосили мобілізаційну кампанію на Всеукраїнську акцію за виборчу реформу

Масштабна всеукраїнська акція за виборчу реформу відбудеться 6 вересня в Києві під стінами Верховної Ради. Активісти та політики об’єднались навколо вимоги негайно ухвалити Виборчий кодекс 3112-1 в цілому.

Громадський Рух ЧЕСНО (ГО “Центр UA”) разом із “Автомайданом”, представниками ВО “Свобода”, “Самопоміч”, “ДемАльянс”, “Народний фронт”, “Народний контроль”, “Національний корпус”, “Сила людей”, “Українська Галицька партія”, “Громадянська позиція”, “Хвиля”, “Європейська партія України”, Аграрна партія України, “Народний Рух України”, Рух “Визволення” та Руху Нових Сил проведуть безпрецедентну Всеукраїнську акцію за виборчу реформу, ключова вимога якої – ухвалити в другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1).

Новий закон передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Народні депутати переконані, що чинна змішана виборча система цементує політичну корупцію. На мажоритарних округах перемогу здобувають переважно за допомогою підкупу виборців та адмінресурсу, а прохідні місця в закритих партійних списках продаються.

“На жаль, сьогодні нардепи не представляють інтереси українського народу через змішану виборчу систему. Як мажоритарник підкреслюю: незалежному кандидату дуже складно перемогти на мажоритарному окрузі через прямий і непрямий підкуп та адміністративний ресурс опонентів. Мажоритарка  це зло, і її негайно треба скасувати. Або Україна отримає шанс мати незалежний законодавчий орган, який представлятиме інтереси більшості українців, або парламент продовжить діяти у вузьких інтересах олігархату”, — наголосив нардеп Юрій Левченко.

Сьогодні українці голосують за закритий список, куди запрошують 5 відомих діячів, в той час, як всі інші “прохідні” місця в списку продаються за мільйони. Тому списки вкрай важливо відкрити. Кожен депутат  від голови ВРУ і голови фракції до рядових обранців  має відстоювати інтереси конкретного регіону та працювати з виборцями напряму, а не купувати собі місце в прохідній частині списку,  додав нардеп Руслан Сидорович.

Народний депутат Юрій Дерев’янко наголошує, що від виборчого законодавства, за яким буде обрана наступна Верховна Рада, залежать правилами життя в країні впродовж наступних п’яти років.

“Якщо ми підемо на наступні парламентські вибори з діючим виборчим законодавством, то навіть оновлення складу Верховної Ради на 50% у країні майже нічого не змінить. Бо система породжує політичну корупцію, адміністративний тиск і втручання правоохоронних органів”,  зауважив політик.

“Корупція починається з виборчих правил гри та продовжується на виборчих дільницях, коли голоси більшої частини виборців скупляються за 500 грн. Аби унеможливити тотальну скупку голосів на майбутніх парламентських виборах, маємо всі разом вийти 6 вересня до стін Парламенту та вимагати ухвалення Виборчого кодексу в цілому”,  підсумував активіст ВГО “Євромайдану” Олексій Гриценко.

Члени робочої групи щодо Виборчого кодексу заявляють, що працюватимуть після завершення поточної парламентської сесії, аби фіналізувати текст кодексу до вересня 2019 року.

“Уже 24,7% правок до Кодексу розглянуто. Весь серпень разом з колегами ми продовжимо працювати в робочій групі, аби на початок вересня мати фінальну версію закону і перейти до політичних дискусій щодо виборчого бар’єру чи партійних блоків”,  зазначає нардеп Остап Єднак.

“Зараз всього декілька свідомих народних депутатів працюють над правками до Виборчого кодексу, а керівництво БПП вже заявило, що Кодекс непотрібний, поганий і навряд чи буде прийнятий. Парламентська більшість забула, що обіцяла змінити виборче законодавство в Коаліційній угоді. Тому сьогодні, як ніколи, політики та активісти повинні тиснути на нардепів, аби вони виконали свої обіцянки”, — додає народна депутатка Наталія Новак.

Один з авторів Виборчого кодексу Леонід Ємець зазначив, що єдиний шлях унеможливити прохід до Парламенту кнопкодавів та корупціонерів  змінити правила, за якими обирається обранці Верховної Ради.

“Парламент сьогодні не може і не здатен приймати самостійні рішення. Він отримує вказівки з Грушевського та Банкової, а також від олігархів, які мають тут свої групи впливу і вказують депутатам, на які кнопки натискати. Ми маємо закрити можливість приведення в політику кнопкодавів і корупціонерів. Єдиний шлях  змінити правила, за якими обираються народні обранці”,  додає політик.

Нардеп Павло Кишкар впевнений, що прийняття Виборчого кодексу спонукатиме політичні партії ретельніше відбирати кандидатів, а нові обличчя та ідеї матимуть змогу нарешті увійти в політичний процес.

“Чому варто змінювати політичну систему? Бо ми в пошуку чесних людей, які би приходили сюди і працювали на користь собі, тієї громадия, яка їх підтримує, і на користь українському народові. Виборчий кодекс дозволить уникнути грошового засівання округів, а також потрапляння в політику дискредитованих, неукраїноцентричних і нефахових людей, які не хочуть сформувати позитивний причинно-наслідковий зв’язок між політикою і реальним життям в Україні”,  вважає нардеп.  

Активіст Громадського руху ЧЕСНО Микола Виговський закликав об’єднати зусилля всім демократичних сил, аби 6 вересня 2018 року масово і публічно вимагати від політиків виконати власну обіцянку  обрати наступний Парламент за пропорційною виборчою системою з відкритими регіональними списками.   

“Цю реформу обіцяли всі й усім. Впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками   важлива частина Коаліційної Угоди. Це обіцянка Президента Петра Порошенка. Це також рекомендація міжнародних партнерів України. Тому 6 вересня тисячі активістів та представників політичних партій вимагатимуть скасувати ганебний виборчий закон часів Януковича. За нашими найскромнішими підрахунками, 6 вересня під стінами Парламенту збереться щонайменше 10-15 тисяч прихильників реформи. Все буде відкриті списки!”,  підсумовує активіст.  

Нагадаємо, Виборчий кодекс ухвалено у першому читанні 7 листопада 2017 року, а з лютого 2018 триває розгляд правок до законопроекту.