Корець: Громада-партнерка успішно реформує систему шкіл

18 Жовтня 2022
Корець: Громада-партнерка успішно реформує систему шкіл
Головна > Реформа системи освіти > Корець: Громада-партнерка успішно реформує систему шкіл

Корецька міська територіальна громада впроваджує нову політику щодо оптимізації закладів шкільної освіти. Завдяки цьому за вересень-грудень 2022 року у громаді планують зекономити 575 тисяч гривень освітньої субвенції. Ці гроші спрямують на зарплати та матеріально-технічне оснащення шкіл. 

Через повномасштабну війну у квітні уряд скоротив видатки громадам на освіту (освітню субвенцію на зарплати вчителям) на 10%, а наступного року виплати пропонують скоротити ще більше. Через це багато громад вже мають проблеми з виплатами зарплат педагогам. Натомість Корецька громада завдяки оптимізації заощадила частину коштів 

У межах реорганізації освітньої мережі в громаді вирішили не закривати заклади освіти, тому що таке рішення викликало спротив з боку населення. Натомість місцева влада перепрофілювала ряд закладів або об’єднала їх. 

У селах із дуже малою кількістю дітей школи не могли забезпечити їм високий рівень освіти та соціалізаціїрезультати навчання не вартували коштів, витрачених з місцевого бюджету. У таких випадках Корецька міська рада змінила ступінь школи. Наприклад, початкову освіту дитина може отримати у своєму селі, а для здобуття середньої їй організовують довіз у сусідній населений пункт.  

Завдяки цим рішенням влада отримала більше ресурсів на ті школи, які утримувати найдоцільніше. На зекономлені гроші можна купити додаткове обладнання, провести кращий відбір педагогів. У школах оптимізованої мережі діти краще соціалізуються, навчаючись в більших колективах разом зі своїми однолітками. 

Детальніше про нашу співпрацю з Корецькою громадою можна прочитати за посиланням 

Також ми дослідили, яким був досвід оптимізації шкільної мережі в Польщі, Литві, Латвії та Естонії. Прочитати про це можна тут