Жителі села Печихвости вимагають повернути школу в село – результат публічної консультації

06 Грудня 2019
Жителі села Печихвости вимагають повернути школу в село – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Жителі села Печихвости вимагають повернути школу в село – результат публічної консультації

Місцева влада у Жовтанецькій ОТГ має повернути школу у село Печихвости. Цього вимагають жителі села. Такі думки озвучили на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 3 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники влади, депутати, молодь, мешканці обговорили, як можна реорганізувати приміщення старої закритої школи в селі Печихвости. Школу закрили два роки тому через зменшення кількості учнів та поганий технічний стан приміщення. Утім, жителі не згідні з таким рішенням. Кількість дітей в громаді достатня для того, щоб стару школу переоблаштувати в дитячий садочок з допоміжними приміщеннями.

Під час публічної консультації говорили, що влада вже обіцяла реорганізувати приміщення закритої школи, але обіцянки так і не виконала:

“Влада закрила школу два роки тому і обіцяла відкрити дитячий садочок, але до сих пір нічого не зроблено”, – заявив місцевий житель Андрій Назаркевич.

Учасники консультації обговорили різні варіанти подальшої долі приміщення школи, пропонували надати приміщення в оренду чи продати його, але місцеві жителі не погоджуються на жодну з пропозицій, окрім відновити школу.

“Ми не можемо погодитися із пропозиціями продати чи надати в оренду приміщення школи. Єдине, на що ми можемо погодитися, то це зробити дитячий садочок з подальшою можливістю відновлення школи у селі”, – говорить місцева мешканка Галина Мазуревич.

Під час консультації так і не вдалося домовитися до якогось єдиного рішення, хоч місцеві мешканці готові на облаштування дитячого садочка з подальшим створенням умов на відновлення діяльності школи.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Жителі села Печихвости вимагають повернути школу в село - результат публічної консультації