Жидичинська ОТГ: зберегти чи об’єднати?

29 Жовтня 2019
Жидичинська ОТГ: зберегти чи об’єднати?
Головна > Публічні консультації в громадах > Жидичинська ОТГ: зберегти чи об’єднати?

31 жовтня о 18 годині  в актовому залі закладу середньої освіти  “Жидичинський ліцей” (Волинська обл., с. Жидичин, вул. Богдана Хмельницького, 1) відбудеться публічна консультація із заінтересованими сторонами щодо загрози різких бюджетних втрат Жидичинської об’єднаної територіальної громади та переходу її у статус “неспроможної”.

Більше половини бюджетних надходжень із податку на дохід фізичних осіб до Жидичинської громади надходить від одного підприємства. Така ситуація є ризикованою для громади, адже із різкою втратою цього платника податків громада не буде спроможна оплачувати своє існування. Тож, в ОТГ є вибір: застосувати засоби страхування від ризику або ж об’єднатися із сусідніми громадами, аби не потрапити у боргову яму.

Громадська організація “Центр UA” разом з мешканцями Жидичинської територіальної громади, депутатами сільської ради, громадськими активістами, представниками бізнесу та сусідніх територіальних громад обговорять можливе подальше майбутнє Жидичинської ОТГ.

Питання до обговорення:

  1. Зберігати самостійність Жидичинської ОТГ чи об’єднуватися?

  2. Як зберегти самостійність у разі об’єднання? 

  3. Якщо Жидичинській ОТГ доведеться об’єднатися, то з якими громадами?

Учасники консультації:

  • Галина Матвіюк, голова Жидичинської ОТГ

  • Євген Дудка, власник ТзОВ “Волинь-зерно-продукт”

  • Олена Кузьмич, експертка Центру розвитку місцевого самоврядування

  • Марія Доманська, регіональна координаторка ГО “Центр UA” у Волинській області.

За додатковою інформацією звертайтесь до Марії Доманської за телефоном (093) 873 72 80 або на пошту [email protected].

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Жидичинська ОТГ: зберегти чи об’єднати?