Як утримати молодих і працездатних громадян в Зорівській ОТГ? – АНОНС

07 Липня 2019
Як утримати молодих і працездатних громадян в Зорівській ОТГ? – АНОНС
Головна > Публічні консультації в громадах > Як утримати молодих і працездатних громадян в Зорівській ОТГ? – АНОНС

9 липня о 14:00 у приміщенні Зорівської сільської ради (Черкаська обл., Золотоніський р-н, с. Зорівка) відбудеться публічна консультація із заінтересованими сторонами щодо проблеми виїзду значної кількості селян, особливо молоді і середнього віку, на заробітки за кордон. 

За даними органів статистики, Черкаська область є в переліку лідерів за кількістю трудових мігрантів. І якщо в 2014 році дозвіл на проживання в ЄС отримали 303 тис. українців, то вже у 2017 році ця цифра зросла до 662 тис., тобто кількість трудових мігрантів за чотири роки зросла більше ніж у два рази. Виїзд активних громадян в пошуках кращих умов праці та вищих зарплат призводить до зменшення кількості працездатного населення загалом і  кваліфікованого працівників зокрема.

Громадська організація “Центр UA” разом з мешканцями Зорівської територіальної громади, депутатами сільської ради та громадськими активістами обговорять, як створити умови для громадян, аби вони мали роботу в рідному селі, а ті, хто виїздить за кордон, були влаштовані офіційно й отримали соціальний захист.

Питання до обговорення:

1. Як зменшити шкоду для громади від трудової міграції за кордон і захистити права мешканців, які працюють за кордоном?

2. Які кроки має здійснити громада, щоб мешканці лишалися працювати на території ОТГ?

Учасники консультації:

  • Юрій Гунько, Зорівський сільський голова
  • Сергій Пасічник, регіональний представник ГО “Центр UA” у Черкаській області.

За додатковою інформацією звертайтесь до Сергія Пасічника за телефоном (066) 2172455 або на пошту [email protected].

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Як утримати молодих і працездатних громадян в Зорівській ОТГ? - АНОНС