
Адміністрація громади Воскресенської ОТГ ініціює ряд звернень до відповідних органів для перевірки роботи своїх підприємців. Також у громаді планують провести інформаційну кампанію та публічне звітування щодо освоєння виділених коштів. Про це домовились на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 30 вересня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, приватні підприємці, активісти та небайдужі мешканці обговорили, як вирішити проблему “тіньової” роботи місцевих підприємців, наслідком якої є недотримання коштів в місцевий бюджет. Також під час обговорення звернули увагу на важливу роль місцевих податків для розвитку ОТГ.
Як зазначила регіональна представниця ГО “Центр UA” Тетяна Степанова, офіційне працевлаштування та сплата податків – це один із способів гарантувати собі хоч якесь фінансове забезпечення у разі звільнення.
“Оскільки бізнес хоче отримати прибуток з найменшими витратами, деякі з підприємців використовують працю найманих працівників і “забувають” належним чином оформити трудові угоди. При цьому, наймані працівники, що погоджуються на такі умови оплати праці, усвідомлено позбавляючи себе соціальних гарантій”.
Сплата зарплати робітникам “в конвертах” є прямим порушенням Закону, а втрата такої роботи може спричинити ще більші негаразди для сім’ї робітника.
“Через бажання зеконимити та отримати більші прибутки дуже часто роботодавці позбавляють робітників права на оплату за тимчасову непрацездатність, допомогу по вагітності та пологах, виплату допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання гідної пенсії”, – зазначив голова Воскресенської ОТГ Олександр Шаповалов.

Офіс Уповноваженого ВРУ з прав людини в Миколаївській області регулярно фіксує правопорушення зі сторони роботодавців у відношенні своїх співробітників, щодо неофіційного працевлаштування, неправильно оформленого громадсько трудового договору чи несплати податків в повному обсязі.
За словами Світлани Одінцової, регіональної представниці Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області, співробітники неодноразово звертались із скаргами і доказами про порушення їхніх трудових прав, а роботодавці виплачували штрафи за рішенням суду.
Про типи місцевих податків та зборів, які може встановлювати місцева влада в межах чинного Податкового кодексу розповіла Лілія Кушнір, представниця Миколаївського Регіонального Центру Підтримки Бізнесу. Також вона пояснила процедуру реєстрації підприємців та ведення підприємницької звітності, виплати податкової заборгованості та офіційного працевлаштування найманих працівників.
В ході дискусії експертки акцентували увагу на відповідальності за нелегальну підприємницьку діяльність та несвоєчасну сплату місцевих податків та зборів, проговорили рівень штрафів.
За результатами консультації, рада Воскресенської ОТГ погодилась провести публічне звітування щодо освоєння виділених коштів. Місцеві підприємці зацікавились проведенням інформаційної кампанії щодо інформування громади та інших підприємців #я_сплатив_податок_а_ти? Адміністрація громади разом із мешканцями ініціюють ряд звернень до відповідних державних установ для перевірки легальності роботи ряду підприємств, що працюючи чи офіційно зареєстровані на території громади.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати