Влада спільно з молоддю та залученими експертами Грабовецької ОТГ напише програму розвитку молодіжної політики – результат публічної консультації

05 Грудня 2019
Влада спільно з молоддю та залученими експертами Грабовецької ОТГ напише програму розвитку молодіжної політики – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Влада спільно з молоддю та залученими експертами Грабовецької ОТГ напише програму розвитку молодіжної політики – результат публічної консультації

Активна молодь Грабовецької ОТГ має бажання долучитися до написання програми розвитку молодіжної політики в громаді, а також допомогти владі залучати молодих людей на заходи, котрі організовує влада та самостійно організовувати різноманітні події. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 2 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники активна молодь та влада Грабовецької громади обговорювали, якими шляхами активізувати молодих осіб. Грабовецька ОТГ розташована близько міста Стрий, попри те, що молоді в громаді є багато, мало осіб, котрі готові долучатися до громадського життя та допомагати розвивати громаду. Влада ОТГ, шукає різні шляхи активізації молоді громаді.

За словами спеціаліста відділу культури, молоді та спорту Грабовецької ОТГ Степана Питляка, в громаді були різноманітні спроби зорганізувати молодь, але наразі вони не мають успіху. Тому, як він вважає, цікаво було б організувати діяльність молодіжної ради, відправити їхніх членів на різноманітні обміни досвідом у громади та міста, де такі ради ефективно функціонують.

Для того, щоб ефективно почати роботу з молоддю потрібно їх згуртувати, подати меседж про співпрацю, вивчити їхні потреби. Також в громаді для молоді слід проводити різноманітні навчання на цікаві теми, важливо, щоб увагу приділяли не тільки шкільній молоді, варто звертати на всіх молодих людей до 35 років.

“Найперше варто провести інформаційну кампанію про заплановані для молоді заходи, і тут варто їх поділити на кілька груп: школярі, студенти та інша молодь до 35 років, щоб мати різні підходи в поданні інформації. Проводячи інформаційну кампанію про заходи, паралельно можна провести опитування про потреби молоді і на основі них складати план різних подій”, – зауважив представник молоді Артем Дубін.

Як підсумок вирішили,щоб ефективно владі почати працювати з молоддю, слід напрацювати дорожню карту та мати документ такої взаємодії та співпраці. Зокрема, йдеться про програму розвитку молодіжної політики в Грабовецькій ОТГ.

Сам процес дасть змогу сформувати фокус групу, щоб привернути увагу до потреб молоді в громаді, а до проведення стратегічної сесії з написання такої програми слід залучити експертів, котрі зможуть допомогти написати таку програму з допомогою фокус-групи та думки зі сторони.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Влада спільно з молоддю та залученими експертами Грабовецької ОТГ напише програму розвитку молодіжної політики - результат публічної консультації