
Влада Спаської ОТГ через опитування хоче дізнатися про потреби населення у дозвіллі та саморозвитку, а також сприятиме розвитку громадянського суспільства у громаді. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 20 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники громадських організацій, влада, школярі та вчителі обговорили, як покращити активність громадян у громаді. З кожним роком все менше людей долучаються до активностей у громаді та неохоче відвідують зібрання жителів громади.
За словами мешканки села Спас Марії Медвідь, владі варто зробити опитування про потреби громадян, враховуючи вікові та соціальні категорії.
“Мені здається, що багато жителів могли б долучатися до активного громадського життя в ОТГ. Багатьом людям чомусь соромно сказати про свої бажання чи потреби щодо життя в громаді. Опитування, на мою думку, покаже потреби населення й активні можуть зголоситися до співпраці”, – зазначила Марія.
Оскільки у Спаській ОТГ немає молодіжного центру, то молодь не має централізованого місця, щоб організувати свій вільний час. Також у громаді фактично відсутні громадські організації та молодіжні ради, а тому відсутні можливості для гуртування молодих людей та впровадження різних ініціатив.
“Сьогодні фактично відсутнє нормальне транспортне сполучення між громадою та районним центром, тому дуже мало людей приїжджають, щоб презентувати діяльність своєї організації чи провести семінари або тренінги. Більше того, молодь, які отримують успішний досвід за межами ОТГ, не ділиться ним з іншими мешканцями громади. Хоч вважаю, що молодим людям було б цікаво отримати такі знання”, – говорить молодіжна активістка Діана Ідушкевич.
Учасники консультації також підтримали ідею проведення у громаді заходів для дозвілля, а також саморозвитку. Побіжно згадали про фестиваль, молодіжні обміни та можливість відзначити мешканців за кращі ідеї для розвитку громади. За словами юристки загального відділу Спаської селищної ради Оксани Тершків, влада готова йти на співпрацю з мешканцями громади:
“Влада ОТГ готова всіляко сприяти розвитку громадянських активностей, а саме виділити приміщення, надати юридичний супровід, забезпечити коштами соціально-культурні проекти для населення. Для цього всього залишається тільки одне – бажання громадян бути активними та корисними громаді”, – заявила вона.
Як вважає Андрій Фендик, представник ГО “Центр UA” у Львівській області, у Спаській ОТГ чимало молодих людей, зокрема школярів та студентів, а тому владі та мешканцям громади треба докласти зусиль, щоб приділяти їм достатньо уваги та заохочувати різні ініціативи щодо дозвілля та саморозвитку.
“Молодь має відчувати, що вона потрібна громаді, тоді вона не буде виїжджати з громади, а навпаки старатиметься бути активною та не байдужою до свого регіону і розвиватиме його”, – зазначив регіональний координатор ГО “Центр UA” у Львівській області Андрій Фендик.
Як підсумок вирішили, що потрібно детально підготувати аналіз потреб жителів в громаді, прописати стратегію розвитку залученості громадян до суспільно-корисного життя, організувати зустрічі для обміну досвідом з громадськими ініціативами для мешканців ОТГ.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати