
Влада Великоберезнянської ОТГ у співпраці з жителями громади ініціює ряд заходів для старту розробки інвестиційного паспорту громади. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 22 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі учасники обговорили чимало питань, які стосуються підходів та інстрvментів до залучення інвесторів в громаду. Адже залучення інвестицій в громаду є одним з життєво важливих складових майбутнього економічного розвитку Великоберезнянської громади. Майбутня ОТГ має великий потенціал та можливості для того, щоб стати успішною. Про це свідчить ряд наявних факторів: близький кордон з Словаччиною, наявність рекреаційної зони та неймовірної Карпатської гірської природи, достатня кількість об’єктів, які не функціонують, але їх можна використовувати для зовнішніх інвестицій.
За словами голови Великоберезнянської селищної ради Богдана Кирлика, рада готова до плідної співпраці в сфері залучення інвестицій в громаду зі всіма зацікавленими сторонами.
“Питання інвестицій для нас є одним з найважливіших. Великоберезнянська громада безперечно має спільно працювати задля якісного розвитку в майбутньому, це в тому числі стосується ревіталізації багатьох закинутих об’єктів на території ОТГ, створення умов для людей, які будуть зацікавлені у вкладенні коштів на території громади та промоції інвестиційного потенціалу ОТГ”.
Протягом зустрічі учасники запропонували мешканцям громади напрацювати критерії пріоритетності для залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій, а також розробити окрему частину Стратегічного плану громади.
На думку Галини Маркевич, заступниці селищного голови смт. Великий Березний, для того, щоб зацікавити інвесторів та довести їм привабливість громади потрібно проробити ряд заходів:
“…ми маємо проаналізувати успішний досвід залучення інвесторів в громади в Україні та зробити правильні висновки для проведення коректного планування та внесення реальних пропозицій для обговорення в громаді”.

До розробки та написання інвестиційного паспорту громади планують залучити, як жителів громади, приватних підприємців, представників селищної ради, так і експертів ззовні, які зможуть надати кваліфіковані рекомендації та коментарі. Створити такий документ планують найближчим часом, а також частину заходів із інвестиційного паспорту планують включити і до Стратегії розвитку громади.
Також на зустрічі вирішили удосконалити інформаційну роботу та наповнення сайту Великого Березного, який в перспективі потрібно трансформувати в сайт об’єднаної громади:
“Основними функціями веб-сайту громади та її соціальних сторінок стануть не лише інформаційна, але і промоційна. Для цього можна розробити цікаві медіа матеріали про громаду, на кшталт, «рекламних відео» про її потенціал та можливості”, – каже Олена Костенко, директор Великоберезнянської ЦБС.
За підсумками заходу учасники домовились винести спільний проект програми щодо підвищення інвестиційної привабливості громади для залучення інвесторів в Великоберезнянську ОТГ, а також розпочне роботу над створенням та промоцією інвестиційного паспорту громади.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати