Великобагачанська громада визначила ключові напрямки розвитку інвестицій – результат публічної консультації

03 Жовтня 2019
Великобагачанська громада визначила ключові напрямки розвитку інвестицій – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Великобагачанська громада визначила ключові напрямки розвитку інвестицій – результат публічної консультації

У Великобагачанській громаді найближчим часом створять туристичні маршрути та шукатимуть можливості для розвитку переробної промисловості для виробників сільськогосподарської продукції. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 26 вересня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На консультації представники місцевої влади та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішення проблеми низької інвестиційної привабливості Великобагачанської ОТГ. 

Секретарка ради та виконкому Людмила Срібна, зауважила, оскільки посада завідувача сектору економічного розвитку та інвестицій наразі є вакантною, то робота у цьому напрямку ведеться досить неактивно: 

“Всі потрошку працюємо в напрямку інвестицій, був працівник, але він звільнився, ми раніше брали участь у багатьох проектах. Утім, на сьогодні людини, яка б працювала конкретно в цьому напрямку, немає”.

Незважаючи на це, на думку депутата сільської ради Геннадія Грибовода, слід задуматись про пошук альтернативних джерел інвестування, зокрема в сфері переробки сільськогосподарської продукції. Саме такий різновид промисловості зміг би зацікавити інвесторів, оскільки на території ОТГ багато підприємств, що вирощують агрокультури.

“Я вважаю, що для залучення інвестицій потрібно запровадити розвиток переробної промисловості. На мою думку, доцільно було б розкрутити бренд екологічності, наприклад, виробництво меду: луги є, пасічники працюють. Також, як варіант – ягідництво, але для цього потрібні спеціалісти”, – говорить Геннадій Грибовод.

Великобагачанська громада визначила ключові напрямки розвитку інвестицій – результат публічної консультації

Окрім сільського господарства, учасники заходу обговорили можливості розвитку туризму в ОТГ. Наталія Проскура, завідувачка сектору туризму зауважила, що здебільшого туристи в ОТГ приїздять в приватному порядку та їх достатньо складно відслідкувати: 

“В нас на території громади частково функціонує лікувально-оздоровчий санаторій “Псьол”, який раніше був дуже відомим на всю Україну. Однак, зараз з кожним роком кількість відвідувачів там меншає, оскільки заклад не має належного фінансування. На даний час більшість туристів приїздять до садиб зеленого туризму, але їх мало”. 

Для подальшого розвитку туристичної галузі її відділ уже встиг розробити нові туристичні маршрути, які запустять в новому туристичному сезоні.

Стосовно створення бренду ОТГ та розвитку комерційної діяльності, Сергій Ярошенко, депутат сільської ради додав, що мешканці хотіли створити власний бренд Великобагачанської мінеральної води: 

“В свій час, ми дуже хотіли створити бренд Великобагачанської мінеральної води, але нам відмовило вище керівництво, оскільки отримати дозвіл на спеціальне водокористування, на видобуток мінеральної води виявилося практично неможливо”.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Альона Гончаренко наголосила, що робота над розвитком інвестиційної привабливості ОТГ повинна бути системною та комплексною:

“За результатами сьогоднішньої консультації можна виокремити розвиток оздоровчого і зеленого туризму та ековиробництво як перспективні напрямки інвестування до Великобагачанської ОТГ. Правда, для нових інвестиції необхідно, щоб рада ОТГ спільно з небайдужими мешканцями працювали над цим”.

Так, місцеві жителі та органи ОМС дійшли згоди, що спільна робота в напрямку підвищення інвестиційної привабливості ОТГ буде вестися в напрямку розвитку зеленого й оздоровчого туризму та створення привабливих умов для виробників екологічної сільгосппродукції.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Великобагачанська громада визначила ключові напрямки розвитку інвестицій – результат публічної консультації