В Ужгороді розроблять план дій для розвитку туристичного потенціалу міста – результат публічної консультації

25 Жовтня 2019
В Ужгороді розроблять план дій для розвитку туристичного потенціалу міста – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > В Ужгороді розроблять план дій для розвитку туристичного потенціалу міста – результат публічної консультації

В Ужгороді розроблять програму дій для розвитку туристичного потенціалу, а також створять туристично-інформаційний центр та додаток для смартфону про місто, велоінфраструктуру та план заходів в місті на наступний рік. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 23 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

За словами Павла Логвінова, начальника управління економічного розвитку Ужгородської міськради, муніципалітет відкритий до пропозицій експертів та активних жителів та готовий враховувати пропозиції внесені в рамках проведеної консультації:

“В цьому році станом на вересень місяць в рамках туристичного збору було залучено більше півмільйона гривень, місто готове до ефективного використання цих коштів для розвитку туризму і у наступному році. Ми відкриті до пропозицій учасників публічної консультації”.

Викладач кафедри туризму УжНУ, туризмознавець Олександр Коваль наголосив на необхідності створити єдиний календар подій, де необхідно зафіксувати головні події культурно-мистецького, спортивного, ділового, наукового життя міста Ужгород, а також створити міську програму розвитку туризму міста Ужгород на 2020-2027 рік з врахуванням короткострокових та довгострокових цілей, а також обласної стратегії та бачення міста Ужгорода:

“Такі першочергові кроки дозволять покращити співпрацю з туроператорами та полегшать складення плану промоції міста та заходів, які цього року були відвідуваними. Ключовим  стане виділення на  розвиток туризму міста Ужгород коштів, які рівноцінні сумі туристичного збору в Ужгороді. Очікується, що до кінця 2019 року, це буде більше 1 млн. грн, – також він додав: Є необхідність повного моніторингу об’єктів, що надають туристичні послуги, їхньої діяльності, розташування, а також потоку туристів. Цікаві дослідження могли б робити студенти УжНУ в рамках своїх бакалаврських та магістерських робіт”.

Наразі ведуться перемовини з компанією, яка пропонує міській раді партнерство в рамках реалізації проекту з прокату міських велосипедів. Особливо це актуально напередодні масштабного всеукраїнського Велофоруму, що має відбутися в Ужгороді наступного року. Для цього вкрай необхідно створити належну інфраструктуру – якісні велодоріжки, парковки. А також врегулювати питання культури поводження в місті велосипедистів і пішоходів та продумати систему покарання порушників правил руху. 

Звучали також пропозиції створення мобільних аплікацій туристичного Ужгорода, дієвого туристичного інформаційного центру, різнопланових промоцій цікавих заходів, введення в меню ресторанів локальних гастрономічних страв, облаштування парковок для туристичних автобусів, налагодження співпраці з містами-побратимами та вивчення їхнього досвіду щодо приваблення туристів.

В Ужгороді розроблять план дій для розвитку туристичного потенціалу міста – результат публічної консультації

Актуальною в Ужгороді залишається і проблема інклюзивності туризму. Люди з особливими потребами досі не можуть потрапити в деякі установи, не продумані переходи до колій на залізничному вокзалі, автобусні зупинки не облаштовані пандусом для можливості заїзду інвалідного візка в громадський транспорт.

За підсумками заходу учасники домовилися викласти всі пропозиції в один документ та представити його для розгляду представників та депутатів міської ради Ужгороду для подальшої реалізації проектів розвитку туризму в Ужгороді.    

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

В Ужгороді розроблять план дій для розвитку туристичного потенціалу міста – результат публічної консультації